Adwentowe Czuwania Młodych w 6 miastach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

2022-11-30 12:41
Adwentowe Czuwania Młodych 2022
Autor: materiały prasowe

Adwentowe Czuwania Młodych są już tradycją diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W tym roku odbędą się w 6 miastach. Młodzież będzie spotykać się się na wspólnej modlitwie w piątkowe i sobotnie wieczory. Formuła czuwań jest niezmienna, ale jak co roku, jest nowe hasło przewodnie.

Tym razem Adwentowym Czuwaniom Młodych przyświeca hasło „Wspólnota Stołu”.

-Chcemy zachęcić młodych ludzi do odkrycia wartości wspólnoty. Będziemy się koncentrować na stole, z którego płynie wspólnota, czyli na stole Eucharystii, w której najpierw Jezus słucha nas. Będziemy zatrzymywać się nad tekstami, w których Jezus pochyla się nad konkretnymi potrzebami człowieka. Tą drogą będziemy doprowadzać młodych do świadomości tego, że oni też mogą się sobą nawzajem interesować, że jest ktoś, kto chce ich wysłuchać, ale też obok są ludzie, którzy chcą być wysłuchani i od tego właśnie jest wspólnota w Kościele

-mówi ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Słowo do młodzieży podczas Adwentowych Czuwań skierują biskupi diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: Edward Dajczak, Zbigniew Zieliński i Krzysztof Zadarko.

Pierwsze Czuwanie już w ten piątek o godz. 19.00 w Kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie. Dzień później także o godz. 19.00, ale w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile.

Kolejne Adwentowe Czuwania Młodych odbędą się: 9.12. (piątek) o godz. 19:00 w Szczecinku w Kościele pw. Narodzenia NMP, 10.12. (sobota) o godz. 19:00 w Słupsku w Kościele pw. NMP Królowej Różańca, 16.12. (piątek) o godz. 20:00 w kołobrzeskiej bazylice oraz 17.12. (sobota) o godz. 19:00 w Kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

Listen to "ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży" on Spreaker.