Agnieszka Chylińska gwiazdą 123. urodzin słupskiego Ratusza

2024-06-25 17:33
123. urodziny słupskiego Ratusza
Autor: materiały prasowe

Słupszczanie będą hucznie obchodzić 123. urodziny Ratusza. W najbliższą niedzielę na Placu Zwycięstwa świętować będzie z nimi Agnieszka Chylińska, piosenkarka, której charyzma i energetyczne przeboje przyciągają pokolenia. Zanim jednak sceną zawładnie gwiazda wieczoru, na bawiących się czekać będzie sporo innych atrakcji.

-Zaczniemy odświętnie, bo od uroczystego koncertu Słupskiej Sinfonietty w towarzystwie Darii Sikorskiej. Chwilę po koncercie zaprosimy mieszkańców na tradycyjny już tort urodzinowy. To będzie preludium do zajęć w strefie fitnessu prowadzonych przez instruktorów z Parku Wodnego 3 fale, spektaklu teatralnego Teatru Lalki Tęcza dla dzieci na dziedzińcu ratusza, pokazów tanecznych Mapi, Casa de Salasa i Actve Dance Słupsk oraz koncertów lokalnych zespołów i klimatycznych supportów, m.in. dysponującej kojącą barwą głosu Natalii Muiangi

-mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka z Wydziału Współpracy, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Przez cały dzień od 13.00 będą dostępne stoiska gastronomiczne i handlowe, punkty z animacjami dla najmłodszych i atrakcje przygotowane w formie rodzinnego pikniku. Tradycyjnie będzie można bezpłatnie zwiedzić z przewodnikiem Centrum Informacji Turystycznej mniej i bardziej znane zakamarki zabytkowego ratusza, a po zwiedzaniu wziąć udział w quizach i konkursach na jego temat. Goście będą mogli również m. in. wziąć udział w sesji jogi w zabytkowej sali ratuszowej, obejrzeć wystawę okolicznościową oraz podejrzeć mecz szachowy w innej zabytkowej sali ratuszowej.

Listen to "Dagna Mikołajczak-Maśnicka z Wydziału Współpracy, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Słupsku" on Spreaker.

Z okazji urodzin ratusza 30 czerwca odbędzie się również II Bieg Na Wieżę. Zapowiada Rafał Szymański, pełnomocnik prezydentki Słupska ds. Sportu:

Listen to "Rafał Szymański, pełnomocnik prezydentki Słupska ds. Sportu" on Spreaker.

Zapisy na bieg przez stronę biegislupsk.pl