Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz 12 lutego w Koszalinie

2024-02-05 10:29
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz
Autor: Alicja Górska Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz

Artyści wystąpią z piosenkami ze swojej najnowszej płyty, do których teksty napisał Artur Andrus. Nie zabraknie też ich największych przebojów.

„Szalona krewetka” i inne piosenki, do których teksty napisał Artur Andrus, a muzykę skomponował Włodzimierz Korcz będzie można usłyszeć 12 lutego o godz. 19.00 w Filharmonii Koszalińskiej. Wykona je Alicja Majewska.

- Z rozkoszą będę śpiewała te najnowsze piosenki, ale przecież nie zrobię sobie takiego świństwa, żeby nie zaśpiewać państwu piosenek, na które  czeka publiczność na każdym koncercie. Szczęśliwie mam takie piosenki: "Odkryjemy miłość nieznaną", czy "Jeszcze się tam żagiel bieli". One też zabrzmią. Jestem skazana na "żagiel", ale nie  skarżę się, to takie błogosławieństwo każdego piosenkarza- wyjaśnia Alicja Majewska w rozmowie z Radiem Plus.

"Piosenki Korcza i Andrusa" to album będący refleksyjną, miejscami nostalgiczną podróżą w przeszłość, ale też pogodnym, doprawionym odrobiną szaleństwa spojrzeniem na życie z perspektywy – jak mówi o sobie cała trójka – koneserów kolejnego dnia. Wraz z wydaniem tej płyty, na półkach księgarń pojawiła się książka "Koneserzy kolejnego dnia" (wyd. Wielka Litera), w której Artur Andrus przeprowadza wywiad z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem. Nie brakuje humoru, uszczypliwości, jakie między tym duetem, który od prawie 50 lat razem występuje na scenie, się pojawiają. Są też wspomnienia z dzieciństwa tych artystów, anegdoty i historie z różnych występów, a także opowieści o Zbigniewie Wodeckim, Elżbiecie Starosteckiej, czy Andrzeju Zausze.

- Na początku szło jak z kopyta, a potem się zacięło, więc musiałem dusić. Doszło nawet do tego, że ja mu sam napisałem wierszyk, może nie dopingujący, ale zadziałało i po kilku tygodniach, znowu wziął się do roboty - tak o współpracy z Arturem Andrusem opowiadał Radiu Plus Włodzimierz Korcz.

Listen to "Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz" on Spreaker.

W materiale audio zostały wykorzystane fragmenty piosenki "Szalona krewetka" (muz. Włodzimierz Korcz, sł. Artur Andrus) w wykonaniu Alicji Majewskiej.

Polecamy też wywiad z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem z cyklu "W rytmie życia":

"W rytmie życia" z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem