Aparat EMG dla słupskiego szpitala

2021-12-07 12:58
Szpital
Autor: pixabay.com Szpital

Aparat EMG to kolejny sprzęt, który słupski szpital zakupił dzięki dotacji przekazanej przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Nowy aparat trafił do Pracowni Elektromiografii i Potencjałów Wywołanych. - To sprzęt, który usprawni pracę na Oddziale Neurologicznym i Udarowym i podniesie jakość badań pacjentów – mówi Andrzej Sapiński, prezes słupskiego szpitala.

słupsk nowy sprzęt
Autor: materiały prasowe

Elektromiograf to drugi taki aparat, który będzie działał na Oddziale Neurologicznym i Udarowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku i usprawni diagnostykę oraz leczenie pacjentów.

- Nowy aparat EMG z oprzyrządowaniem kosztował prawie 185 tys. zł. Zakup został sfinansowany z puli 6,6 mln. zł dotacji otrzymanej przez szpital z budżetu Województwa Pomorskiego przekazanej przez Marszałka Województwa Pomorskiego – wyjaśnia Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka Sp. z o.o. w Słupsku.

W ramach tej dotacji do słupskiego szpitala już trafiły m.in. aparaty USG i KTG na ginekologię, superczułe USG do diagnostyki i leczenia obrzęków chłonnych, czy ramię O-ARM z neuronawigacją, które jest właśnie instalowane na bloku operacyjnym.

Listen to "Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala" on Spreaker.