Aplikacja „POSTępujesz” może pomóc nam lepiej przeżyć Wielki Post

2023-03-01 12:30
POSTępujesz
Autor: materiały prasowe

Aplikacja „POSTępujesz” może pomóc nam lepiej przeżyć Wielki Post. Stworzyła ją Oaza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Aplikacja każdego dnia dostarcza nowe zadanie, którego wykonanie ma przygotować nas do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Diecezjalna Diakonia komunikowania społecznego i diecezjalna Diakonia Ewangelizacji w tym roku na Wielki Post kolejny już raz proponują aplikacje. W tamtym roku była to aplikacja „Za postój”, w tym roku nazwę została zmieniona na „POSTępujesz”.

-Chcemy zaproponować wszystkim, nie tylko młodym i też niekoniecznie związanym z Ruchem Światło-Życie taką metodę małych kroków, dojścia do spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym przez medytację Ewangelii i konkretne zadania na każdy dzień związane z tematyką Ewangelii przygotowane przez młodych członków Ruchu Światło-Życie. (...) Aplikacja jest dla wszystkich, i dla młodszych, i dla starszych, ale młodzi ludzie bardziej potrzebują takich nowych form i nowego języka przekazu wiary

– mówi ks. Krzysztof Szumilas, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Zadania, które wymyślili młodzi członkowie oazy, nie są trudne np. w ostatni wtorek zadanie dotyczyło modlitwy Ojcze Nasz, ponieważ na jej temat była Ewangelia. Trzeba było odsłuchać krótki katechizm dotyczący tej modlitwy, a potem z głęboką wiarą i zrozumieniem tych słów odmówić tę modlitwę w jakieś konkretne intencji.

-To są dosyć proste zadania, ale na każdy dzień pogłębiający naszą wiarę, więc postępujemy do głębi

-przekonuje ks. Krzysztof.

Aplikację „POSTępujesz” bezpłatnie można pobrać na telefon z systemem android ze sklepu Play.

Aplikacja wysyła powiadomienia o zadaniu i też wieczorne przypomnienie, czy zadanie zostało wykonane. Jeśli ktoś nie może pobrać aplikacji na telefon, może obserwować profil duszpasterstwa młodzieży na Istangramie _mlodewino, gdzie codziennie w relacji także udostępniane jest zadanie z aplikacji.

Nowe zadania w Aplikacji „POSTępujesz” będą pojawiały się aż do niedzieli Wielkanocnej.

Listen to "ks. Krzysztof Szumilas, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie" on Spreaker.