Archiwum Państwowe w Koszalinie rozpoczyna współpracę z Kuratorium Oświaty w Szczecinie

2020-02-19 17:38
Dziś podpisano oficjalne porozumienie dotyczące współpracy Archiwum Państwowego w Koszalinie z Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Autor: brak danych

W ramach zawartego porozumienia Archiwum Państwowe w Koszalinie zobowiązało się do nieodpłatnego udostępniania swoich zasobów szkołom z terenu delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie.

Archiwum Państwowe w Koszalinie rozpoczyna współpracę z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Dziś zostało podpisane oficjalne porozumienie. Instytucje będą podejmować wspólne działania edukacyjne, skierowane głównie do uczniów szkół, by pogłębiać ich historyczną wiedzę o Pomorzu Zachodnim. W ramach zawartego porozumienia Archiwum Państwowe w Koszalinie zobowiązało się do nieodpłatnego udostępniania swoich zasobów szkołom z terenu delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie konkurs plastyczny. - "Nie zapomnijcie tamtych dni" będzie to konkurs dla uczniów szkół podstawowych na plakat, mówiący o Szczecińskim Sierpniu 1980 -mówi Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorski Kurator Oświaty. W dalszych planach współpracy obu instytucji jest organizacja wystawy związanej z setną rocznica urodzin i piętnastą rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II, stworzona na podstawie materiałów udostępnionych przez Archiwum Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. - Chcemy zachęcić młodzież by sięgnęła do rodzinnych albumów i wspomnień członków rodziny odnośnie wizyty papieża Polaka w Koszalinie w 1991 roku. Te materiały też znalazłyby się na wystawie- poinformował Marcin Ozga, kierownik Oddziału nadzoru archiwalnego i gromadzenia zasobu w koszalińskim archiwum. Poza tym w planach instytucji jest duże zaangażowanie uczniów w Międzynarodowy Dzień Archiwów w czerwcu oraz listopadowe obchody Narodowego Święta Niepodległości. Będą organizowane prelekcje, konkursy oraz zwiedzanie archiwum. MW

Magdalena Zarębska-Kulesza, Zachodniopomorski Kurator Oświaty