Będą rozmawiać o zmianach klimatu jutro w Karlinie

2022-09-07 15:31
Zmiany klimatu
Autor: GettyImages

Międzynarodowe Seminarium pod nazwą „Redukcja ryzyk spowodowanych przez zmianę klimatu” odbędzie się jutro (8 września) w Karlinie. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wyniki badań naukowych na temat metod powiadamiania ludności o zagrożeniu oraz wyzwania jakie stoją przed samorządem właśnie w kontekście zmian klimatu.

Seminarium podzielone jest na trzy panele. W pierwszym głos zabiorą przedstawiciele świata nauki, specjalizujący się w obszarze zmian klimatu z Warszawy i Sztokholmu. W drugiej części prelekcje o sposobach przeciwdziałania ryzykom związanym ze zmianami klimatu w ujęciu lokalnym będą głosić samorządowcy. Trzeci blok tematyczny poświęcony będzie kwestiom systemów i środków ostrzegania i powiadamiania ludności o zagrożeniach.

- Jest powołany specjalny zespół, który po seminarium opracuje wnioski i konkluzje, a następnie roześle je do uczestników seminarium, wszystkich zainteresowanych, a także instytucji, rządu, służb, w których kompetencjach leży zabezpieczenie ludności

-mówi Waldemar Miśko, burmistrz Karlina.

Seminarium odbędzie się w Homanit Arenie w Karlinie 8 września. Start o godz. 10.00. Wstęp wolny. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Plus Koszalin.

Listen to "Waldemar Miśko, burmistrz Karlina o międzynarodowym seminarium na temat zmian klimatu" on Spreaker.