Będziesz chciał kupić węgiel od samorządu w preferencyjnej cenie? Musisz wypełnić ankietę

2022-10-26 17:56
węgiel
Autor: getty images

Przypominamy mieszkańcom regionu o wypełnianiu ankiet, dotyczących chęci zakupu węgla w preferencyjnych cenach. Węgiel po preferencyjnych cenach, dystrybuowany przez samorządy, będą mogły kupić osoby, które wystąpiły lub planują wystąpić o przyznanie dodatku węglowego. Przyznanie dodatku pozwala kupić 1,5 tony węgla do końca roku i 1,5 tony węgla w I półroczu przyszłego roku. Samorządy potrzebują deklaracji mieszkańców, aby oszacować, jakie jest zapotrzebowanie na węgiel i podjąć dalsze działania.

W Słupsku czas na wypełnienie ankiety mija z końcem października.

-Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Słupska o zgłaszanie się osób zainteresowanych zakupem węgla kamiennego w ramach zakupu preferencyjnego w celu ustalenia liczby gospodarstw domowych na terenie miasta, w których wykorzystuje się węgiel i paliwa węglopochodne oraz ilości zapotrzebowania na ten asortyment

-mówi prezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Zgłoszenie należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Słupsku w Wydziale Administracyjno-Technicznym przy pl. Zwycięstwa 3, w pokoju nr 16 lub przesłać elektronicznie na adres wegiel@um.slupsk.pl Wszelkie dodatkowe informacje mieszkańcy mogą uzyskać pod numerami telefonów: 59 84 88 381, 59 84 88 250 lub 59 84 88 408.

Listen to "Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska" on Spreaker.

Z kolei mieszkańcy Piły na zgłoszenie zapotrzebowania na węgiel mają czas do 5 listopada. Ankietę można wypełnić na stronie ankieta.um.pila.pl

Listen to "Piotr Gadzinowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Piły" on Spreaker.

Natomiast mieszkańcy Koszalina mogą zgłosić chęć kupna węgla po preferencyjnych cenach tylko do 28 października. W tej sprawie należy kontaktować się z Centrum Usług Społecznych pod numerem telefonu 572 352 118.

Listen to "Robert Grabowski, rzecznik prasowy prezydenta Koszalina" on Spreaker.