Bezpłatne badania dla pań w drawskim szpitalu

2022-10-12 13:58
Bezpłatne badania dla pań w Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim
Autor: pixaby Bezpłatne badania dla pań w Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim

Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim oraz Grupa American Heart of Poland zaprasza na bezpłatne badania.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet, dlatego tak ważna jest edukacja oraz zwiększanie świadomości społecznej. W związku z tym, że październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi, Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim prowadzi szereg bezpłatnych działań związanych z profilaktyką oraz diagnostyką.

Placówka zaprasza wszystkie panie na bezpłatne badania USG piersi, badanie cytologiczne, konsultacje lekarza specjalisty. Oprócz tego będzie można wykonać marker raka piersi CA15-3 oraz marker raka jajnika CA 125.

- Należy wiedzieć, że rak piersi jest nowotworem wyleczalnym, ale jest jedna zasada - musi zostać wykryty we wczesnym etapie, dlatego tak ważne jest wykonywanie badań, takich jak np. USG oraz wyrobienia w sobie nawyku samokontroli piersi – mówi dr Piotr Bielecki – specjalista chirurg, onkolog ze Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim.

Niestety mimo postępu medycyny, nie znamy przyczyn powstawania nowotworu piersi, jednak są czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na ten nowotwór. Wśród nich wymienia się m.in. obciążenia genetyczne, styl życia, czy też złe odżywianie.

- Absolutnie nie bagatelizujmy żadnych zmian, jeśli zauważymy u siebie coś niepokojącego, należy niezwłocznie skonsultować się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu, ginekologiem, czy też z onkologiem, bez względu na nasz wiek. Rak piersi do niedawna kojarzony był głównie z kobietami w wieku postmenopauzalnym, ale teraz chorują nawet bardzo młode kobiety - dodał specjalista chirurg, onkolog z drawskiej lecznicy.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod nr. tel. (94) 363 03 30.