Brak planów na Sylwestra? Można go spędzić w słupskim teatrze

2022-12-22 16:16
Mój mały PRL
Autor: https://www.facebook.com/NowyTeatr W spektaklu "Mój mały PRL" na scenie pojawia się nawet maluch.

Sylwester w teatrze- to może być oryginalny pomysł na spędzenie ostatniego wieczoru tego roku. W Nowym Teatrze w Słupsku 31 grudnia grany będzie spektakl muzyczny „Mój mały PRL”. Historia o czasach minionych, która bawi i wzrusza. Wzbogacona polskimi przebojami, muzyką na żywo i świetną scenografią.

Mój mały PRL” to opowieść o młodych ludziach, którzy decydują się na reportersko-socjologiczny eksperyment i próbują żyć, jak w 1981 roku. Słowem – przenoszą się do PRL-u. Chcą przyjrzeć się współczesnej Polsce przez pryzmat minionej epoki i zastanowić się, ile z dawnego systemu zostało w nas do dziś.

-Nasi aktorzy oddają klimat tamtych lat, stoją w kolejkach, porcjują sobie papier toaletowy i rozmawiają o tym jak to było żyć w bloku i radzić sobie, kiedy w sklepach były puste półki. Spektakl jest mądry, wzruszający i pełen refleksji, ale też utrzymany w konwencji popularno-rozrywkowej, więc to świetna propozycja na sylwestrowy wieczór

-mówi Dominik Nowak, dyrektor słupskiego teatru.

Spektakl oparty jest na książce "Mój mały PRL" Izabeli Meyzy i Witolda Szabłowskiego. Na scenę przeniosła go Monika Janik-Hussakowska, aktorka debiutująca tym spektaklem w roli reżyserki.

Bilety na sylwestrowy wieczór można nabyć w kasie teatru oraz na stronie nowyteatr.pl.

Listen to "Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku" on Spreaker.