Budowa Zakładu Aktywności Zawodowej z problemami

2023-06-26 11:41
Budowa ZAZ-u w Koszalinie napotkała kolejne problemy
Autor: zdazyczmiloscia.org.pl Budowa ZAZ-u w Koszalinie napotkała kolejne problemy

Trwają prace nad budową Zakładu Aktywności Zawodowej w Koszalinie. Pracę znajdzie tam nawet 50 osób z niepełnosprawnościami. ZAZ to nowy projekt koszalińskiej Fundacji Zdążyć z Miłością.

Na działalność placówki miasto Koszalin użyczyło fundacji budynek przy ul. Orlej. Wymaga on jednak generalnego i kosztownego remontu. Potrzeba na to ok. 10 mln złotych. Teraz trwają prace projektowe. Ale wynikły nowe problemy. Budynek jest pod nadzorem konserwatora zabytków.

- Nie wiem, czy sprostamy wymaganiom stawianym nam przez konserwatora zabytków. Mam nadzieję, że spojrzy na inwestycję przychylnym wzrokiem. Kolejnym problemem są środki unijne, na które liczyliśmy. Okazuje się, że możemy po nie aplikować dopiero w lutym przyszłego roku. To z pewnością opóźni oddanie budynku – powiedziała Radiu Plus Małgorzata Kaweńska – Ślęzak, prezes fundacji Zdążyć z miłością.

Sposobem na pozyskanie dodatkowych środków na budowę ZAZ-u będzie listopadowy koncert zespołu Zakopower w Filharmonii Koszalińskiej. Bilety - cegiełki są dostępne w kasach Filharmonii w cenie 150 i 180 złotych. Można je także nabyć w siedzibie fundacji Zdążyć z miłością w Koszalinie przy ul. Niepodległości 7. Koncert 4 listopada o godz. 18.

Listen to "Małgorzata Kaweńska - Ślęzak, prezes fundacji Zdążyć z miłością" on Spreaker.