Caritas poszukuje darczyńców, którzy włączą się w akcję „Pusta Choinka”

2022-12-01 16:23
Pusta Choinka
Autor: Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Symbolem akcji "Pusta Choinka" jest suche drzewko.

Kamil, Maja, Gabrysia i wiele innych dzieci z ubogich rodzin diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pragnie otrzymać świąteczny prezent. Caritas poszukuje darczyńców, którzy włączą się w akcję „Pusta Choinka” i spełnią te marzenia.

Akcja Caritas „Pusta Choinka” polega na obdarowaniu świątecznym prezentem dzieci z ubogich rodzin diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Potrzeby dzieci nie są wygórowane, dotyczą podstawowych przedmiotów, a zapisane są na specjalnych bombkach.

-Mamy 80 takich bombek. Na każdej napisane jest imię, wiek oraz marzenie dziecka. Aż trudno uwierzyć, że marzeniem dziecka jest ciepła kurtka czy buty. Rzadko kiedy pojawiają się zabawki, więc widać, że te codzienne potrzeby są ważniejsze. Te bombki przekażemy darczyńcom, którzy będą chcieli przygotować wymarzone prezenty dla dzieci. Gotowe paczki należy przynieść do naszej siedziby, abyśmy mogli przed świętami wręczyć je dzieciom

-mówi Anna Chojnacka- Balonis z Centrum Wolontariatu Caritas.

Listen to "Anna Chojnacka- Balonis z Centrum Wolontariatu Caritas" on Spreaker.

Choinka z bombkami, na których zapisane są marzenia dzieci stoi w centrali Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przy ul. B. Chrobrego 7 w Koszalinie. Darczyńcy, jeśli chcą mogą pojawić się w siedzibie Caritas po bombkę osobiście, ale mogą także skontaktować się z wolontariuszami telefonicznie pod nr 539 677 766.

„Pusta Choinka” niestety w tym roku nie będzie miała oficjalnego finału w przestrzeni publicznej.

-To trochę z powodu zawirowań związanych ze zmianą na stanowisku dyrektora Caritas nie zdążyliśmy przygotować wydarzenia na finał „Pustej Choinki”, ale dla nas liczy się przede wszystkim ten mały człowiek, który potrzebuje pomocy, dlatego zależy nam, by z tą pomocą dotrzeć do takich osób. To często osoby, które w pewien sposób są w swojej cichości schowane przed naszymi oczami, dlatego i my chcemy im pomagać w cichy sposób

-wyjaśnia nowy dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Łukasz Bikun.

Listen to "ks. Łukasz Bikun, dyrektor diecezjalnej Caritas" on Spreaker.

Akcję „Pusta Choinka” Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej organizuje nieprzerwanie od 2011 roku.