„Cygańska Gala dla Przyjaciół z Ukrainy” w koszalińskim amfiteatrze

„Cygańska Gala dla Przyjaciół z Ukrainy”
Autor: materiały prasowe „Cygańska Gala dla Przyjaciół z Ukrainy” już 26 czerwca.

Charytatywnie i na cygańską nutę- takie będzie rozpoczęcie wakacji w koszalińskim amfiteatrze. W najbliższą niedzielę wystąpią tam Bogdan Trojanek i „Terne Roma” oraz Hanna Carmen i Przyjaciele. Wszystko w ramach „Cygańskiej Gali dla Przyjaciół z Ukrainy”.

Wydarzenie ma charakter dobroczynny. Cały dochód zebrany podczas „Cygańskiej Gali dla Przyjaciół z Ukrainy” zostanie przekazany przez fundację „Pokoloruj świat” na pomoc Ukrainie.

-Sam bilet wstępu jest już datkiem i pomocą pieniężną dla Ukrainy

- mówi Radosław Czerwiński, kierownik Impresariatu w CK105 w Koszalinie. Bilety dostępne są w kasie CK105, a także w Internecie na stronach www.ck105.koszalin.pl oraz www.KupBilecik.pl

„Cygańska Gala dla Przyjaciół z Ukrainy” będzie wspaniałym widowiskiem muzycznym, artyści nie tylko śpiewają, ale także tańczą.

Bogdan Trojanek to lider i założyciel zespołu Terne Roma, co po polsku oznacz Młodzi Cyganie. Romski piosenkarz jest autorem tekstów, muzyki, prezesem Królewskiej Fundacji Romów, założonej przez cygańskiego króla Henryka „Nudzia” Kozłowskiego. Urodził się i wychował w Sławnie. Pochodzi z wielodzietnej rodziny i jest trzecim dzieckiem Krystyny i Jana Trojanków.

Zespół Terne Roma składa się z 11 osób, a większość pochodzi z rodziny Trojanków. Zespół ma na swoim koncie dziewięć płyt. W 2000 roku podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Kultury i Piosenki Romów w Ciechocinku, zespół Terne Roma otrzymał wszystkie możliwe nagrody (nagroda publiczności, nagroda telewidzów). To wydarzenie było przełomem w karierze zespołu. Natomiast Hanna „Carmen” Załęska to doświadczona tancerka i wokalistka.

„Cygańska Gala dla Przyjaciół z Ukrainy” odbędzie się w niedzielę (26.06) o godz. 17.00 w koszalińskim amfiteatrze.

Listen to "Radosław Czerwiński, kierownik Impresariatu w CK105 w Koszalinie" on Spreaker.