Czy tak powinny wyglądać Klasztorne Stawy w Słupsku?

Klasztorne Stawy w Słupsku projekt
Autor: Urząd Miejski w Słupsku Klasztorne Stawy w Słupsku- projekt

Mieszkańcy Słupska mogą wypowiedzieć się na temat przyszłości Klasztornych Stawów. Trwają konsultacje społeczne dotyczące proponowanych zmian zagospodarowania tego terenu. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.

Projekt pn. "Klasztorne Stawy – spacerowo i sportowo” zdobył w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim najwięcej głosów słupszczan. Projekt jest gotowy i jesienią ma się rozpocząć jego realizacja, więc trwające konsultacje społeczne to ostatni moment, aby mieszkańcy wyrazili swoje zdanie na jego temat.

-Tworząc ten projekt wraz z wnioskodawcami założyliśmy, że Klasztorne Stawy uzyskają nowy charakter miejsca do rekreacji, spacerowego i sportowego. W związku z tym wyremontujemy stare ciągi piesze, ale zyskamy też nowe nawierzchnie, także cały teren będzie można przespacerować lub przebiec na około. Istotny jest dla nas remont tej istniejącej altany. Zyska ona nowe elementy: drewniane konstrukcje, nowe ławy siedzące, tak żeby ta altana była miejscem spotkań dla mieszkańców i przede wszystkim również była atrakcyjna. Po 12 latach użytkowania to miejsce wymaga zdecydowanego remontu. Wprowadzamy też elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Zależy nam też na tym, aby w górnej części parku wodnego powstały urządzenia do ćwiczeń siłowych. Zachęcamy osoby aktywne do tego, żeby wyraziły swoją opinię i zdanie, co do ich funkcjonalności

- mówi Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego 2023. Jej koszt szacowany jest na 1,1 mln zł. Konsultacje potrwają do 12 czerwca. Po ich zakończeniu zostanie ogłoszony przetarg i jeśli uda się wyłonić wykonawcę, we wrześniu powinny ruszyć prace.

Więcej na stronie slupsk.konsultacjejst.pl

Listen to "Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji" on Spreaker.