Czy w Słupsku będzie ulica Johna Lennona?

2022-12-05 18:21
Słupsk
Autor: https://slupsk.konsultacjejst.pl/konsultacje-spoleczne

Rozpoczęły się konsultacje społeczne wśród mieszkańców Słupska w sprawie nazwania jednej z ulic imieniem Johna Lennona. Ulica zlokalizowana jest na działce nr 219 w obrębie ewidencyjnym 8 Miasta Słupska. Opinie mieszkańców będą zbierane od 5 do 30 grudnia br.

Swoje opinie i uwagi można zgłaszać m. in. za pomocą formularza konsultacyjnego, który należy wypełnić i złożyć w wersji papierowej w Wydziale Geodezji i Katastru (Pl. Zwycięstwa 3, pokój 313- sekretariat Wydziału) lub przesłać w wersji elektronicznej, za pośrednictwem poczty e-mail na adres wgk@um.slupsk.pl . W tytule maila należy wpisać: „KONSULTACJE – UL. JOHNA LENNONA”. Można skorzystać także z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) z dopiskiem „Konsultacje – ul. Johna Lennona”.

Publiczne spotkanie konsultacyjne w tej sprawie odbędzie się w 12 grudnia w godzinach 16.00-18.00 w Urzędzie Miejskim w Słupsku. Pod warunkiem, że co najmniej jedna osoba zgłosi swój udział. Zapisy chętnych do wzięcia udziału w takim spotkaniu odbywają się telefonicznie w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Słupsku pod numerami 59 848 83 98 lub 59 848 84 11, bądź drogą elektroniczną, na adres e-mail: wgk@um.slupsk.pl, w tytule maila należy wpisać „KONSULTACJE- UL. JOHNA LENINA”. Zgłoszenia przyjmowane będą najpóźniej do 12 grudnia do godziny 14.00.

Konsultacje społeczne mają charakter opiniodawczy, a zgłaszane w trakcie ich trwania uwagi nie są wiążące dla Miasta.

John Lennon urodził się w 1940 w Liverpoolu. Był brytyjskim muzykiem, kompozytorem, piosenkarzem i autor tekstów. Założycielem, liderem, muzykiem i wokalistą zespołu The Beatles. Wraz z Paulem McCartneyem stworzył większość repertuaru Beatlesów, stając się zarazem najsłynniejszym duetem pisarsko-kompozytorskim. Zmarł 8 grudnia 1980 roku w Nowym Jorku.