Dermatologia wraca do słupskiego szpitala

2022-10-05 13:26
Dermatologia wraca do szpitala w Słupsku
Autor: Materiały prasowe Dermatologia wraca do szpitala w Słupsku

Oddział Dermatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku został przeniesiony z budynku szpitala w Ustce do głównego kompleksu przy ul Hubalczyków 1  w Słupsku. Wraz z oddziałem do Słupska trafiła też Poradnia Dermatologiczna.

Dermatologia została przeniesiona do Ustki w 2017 roku. Wówczas w Słupsku powstawały oddziały położniczy i ginekologiczny i neonatologiczny. Teraz, w związku z planowanym otwarciem Sanatorium Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Ustce, oddział wrócił do Słupska. Mieści się w budynku D, na pierwszym piętrze. Można go było ulokować w miejscu, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu w okresie dużej liczby zachorowań i hospitalizacji związanych z COVID-19, funkcjonował oddział izolacyjny.

- Przeprowadziliśmy się do Słupska do odnowionych pomieszczeń, gabinetów o wyższym standardzie niż mieliśmy w Ustce. To niewątpliwie poprawi jakość pracy personelu i komfort pacjentów – mówi dr n. med. Piotr Brzeziński, koordynator Oddziału Dermatologicznego. – W oddziale pozostaje 17 łóżek dla pacjentów, co czyni nas największym oddziałem dermatologicznym na Pomorzu. Leczymy tu pacjentów od 17. roku życia. Każdego roku przyjmujemy około 1000 chorych.

Bezpośrednio przy oddziale działa też Poradnia Dermatologiczna. Pacjenci, którzy byli rejestrowani do niej, gdy jeszcze funkcjonowała w Ustce, zostali już poinformowani o zmianie lokalizacji. Poradnia działa w takich samych dniach i godzinach jak wcześniej. We wtorki w godz. 14-18, oraz w środy i w czwartki w godz. 8.30-12.30. W poradni przyjmowani są dorośli i dzieci. Rejestracja pod numerem telefonu 59 84 60 700.

- Przeniesienie dermatologii do głównego kompleksu szpitala w Słupsku zapewni chorym przede wszystkim bezpieczeństwo leczenia. Tu na miejscu mają dostąp do laboratorium, szybkiej diagnostyki i konsultacji lekarzy innych specjalności. Ważne jest podniesienie standardu oddziału – mówi Andrzej Sapiński, prezes szpitala w Słupsku.

- Ponadto przeprowadzka pozwoli na obniżenie kosztów działalności, o czym trzeba myśleć w dzisiejszych czasach. Odejdą koszty transportu pacjentów na konsultacje i badania diagnostyczne oraz przewozu posiłków – dodaje wiceprezes szpitala Anetta Barna-Feszak.

Nowy numer telefonu do sekretariatu Oddziału Dermatologicznego to 59 84 60 761