Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej odbył się dziś w Koszalinie

2020-03-04 15:52
W auli koszalińskiego WSD uczestnicy olimpiady rozwiązywali przez 45 minut test, składający się z pytań otwartych i zamkniętych.
Autor: Ks. Wojciech Parfianowicz "Gość Niedzielny"

27 uczniów z 16 szkół średnich z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej walczyło o miejsce w etapie ogólnopolskim, rozwiązując test w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej odbył się dziś w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Uczestniczyło w nim 27 uczniów z 16 szkół średnich z diecezji, którzy pokonali swoich rówieśników w etapie szkolnym. Myśl przewodnia tegorocznego konkursu brzmi Dumni z Ewangelii i z Polski, stąd zakres literatury był obszerny. - Zakres wiążę się z Pismem Świętym, Katechizmem Kościoła Katolickiego, obszernymi fragmentami wypowiedzi Jana Pawła II i innych osób, które wypowiadały się w tematyce ogólnopolskiej i patriotycznej z akcentem na ten wątek ewangeliczny -mówi ks. Dariusz Wypych, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej. - Gdy czyta się teksty doktorów Kościoła można lepiej poznawać samego siebie i w ten sosób lepiej rozwijać się duchowo- przyznaje Wiktor Szałwiński z Prywatnego Liceum w Szczecinku, który już drugi raz wziął udział w tej olimpiadzie. Dzisiejsze zmagania wyłoniły trzy osoby, które będą reprezentowały diecezję koszalińsko-kołobrzeską w olimpiadzie ogólnopolskiej, w której do wygrania są indeksy na studia teologiczne w wybranych polskich uczelniach. Etap diecezjalny wygrali: Maja Rokicka z Koszalina, Łukasz Lemańczyk ze Słupska i Wiktor Szałwiński ze Szczecinka. MW

Relacja z diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej