Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku

2022-09-23 16:45
Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku
Autor: materiały prasowe

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku rozpoczną się w najbliższą niedzielę, 25 września. W tym roku związane są z jubileuszem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W programie koncert, film, wystawa oraz wykład.

Pierwszym wydarzeniem XI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku będzie koncert "Laudate omnes gentes" w wykonaniu Chóru Exordinum pod dyrekcją Karola Wojtowcza z okazji 50-lecia Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Koncert odbędzie się w niedzielę, 25 wrzesnia o godzinie 17.00 w kościele Mariackim w Szczecinku.

Z kolei w październiku Kino Wolność w Szczecinka zaprasza na film poświęcony księdzu Janowi Kaczkowskiemu "Johnny" – projekcje, na które bilet będzie można zakupić w promocyjnej cenie, odbędą się 14 października o godz. 20.00, 16 października o godzinie 19.00 oraz 17,18 i 20 października o godz. 20.00.

Dni Kultury Chrześcijańskiej potrwają do drugiej połowy października, a ostatnim elementem będzie otwarcie wystawy "Stulecie urodzin księdza Jana Lisa", który był proboszczem szczecineckiej parafii Mariackiej i pod koniec lat 70. tragicznie zginął na placu budowy domu parafialnego. Wystawa odbędzie się w Muzeum Regionalnym w czwartek, 20 października . Wystawie towarzyszyć będzie wykład dr Leszka Laskowskiego "Od obozu koncentracyjnego do Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej" poświęcony kardynałowi nominatowi Ignacemu Jeżowi. Początek o godz. 17.00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Listen to "dr Andrzej Sochaj, Civitas Christiana w Szczecinku" on Spreaker.