Dobiega końca remont słupskiej Biblioteki

2024-06-03 16:40
biblioteka
Autor: pixabay.pl zdjęcie ilustracyjne

Dobiega końca remont Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Placówka zostanie otwarta na początku lipca. W bibliotece została wymieniona sieć elektryczna, informatyczna i przeciwpożarowa, przebudowana klatka schodowa i poszczególne pomieszczenia. Zamontowana została także klimatyzacja i winda. Zakupiono nowy sprzęt i regały na książki.

-Udało nam się zrobić tak naprawdę wszystko od kabelka elektrycznego po zakup sprzętu, również sprzętu bardzo nowoczesnego do obsługi czytelników. Obecnie jesteśmy na finiszu remontu, przewieźliśmy już ostatnie książki, które były w magazynach i jesteśmy na etapie układania ich na półkach. Czeka nas jeszcze przewiezienie książek z Młodzieżowego Domu Kultury. Przed nami jeszcze myślę. że około miesiąc czasu, abyśmy mogli przygotować ten obiekt do użytku dla naszych mieszkańców

-mówi dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku Danuta Rakowska.

Natomiast prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka podkreśla, że remont biblioteki sprawi, że będzie ona dostępna dla osób niepełnosprawnych:

- Pojawiła się winda i można od parteru po najwyższą część budynku wjechać i zjechać, w ten sposób łamiemy bariery architektoniczne.

Placówka zostanie otwarta na początku lipca. Remont wnętrza i elewacji biblioteki kosztował około 4 mln zł.

Listen to "Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydentka Słupska i Danuta Rakowska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku" on Spreaker.