Dobry rok dla Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej [ROZMOWA]

2022-01-28 12:28
Rok 2021 był bardzo dobry dla Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej
Autor: materiały prasowe Rok 2021 był bardzo dobry dla Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej

Pomimo pandemii SarsCov-2 miniony rok był bardzo dobry dla Specjalnej Słupskiej Strefy Ekonomicznej. Wydano 35 nowych decyzji o wsparciu inwestycji o wartości 1,3 mld zł w strefie wraz z utworzeniem 420 nowych miejsc pracy.

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Słupsku została ustanowiona Zarządzającym Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną (SSSE) na mocy rozporządzenia Rady Ministrów. PARR S.A zarządza SSSE, która jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakim posługuje się wspierając rozwój gospodarczy regionu słupskiego i Pomorza Środkowego. Rolą PARR jest pełnienie niezbędnych funkcji związanych z zarządzaniem i rozwojem strefy. Wieloletnia współpraca i partnerskie kontakty PARR S.A. z administracją rządową i samorządową, urzędami pracy, instytucjami dokształcania, szkołami, czy firmami okołobiznesowymi pozwalają na zapewnienie wszechstronnej i profesjonalnej pomocy inwestorom.

Firmy, które zdecydowały się na prowadzenie działalności w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej reprezentują różne branże, w tym m.in.: przetwórstwo drzewne (produkcja płyt laminowanych, mebli oraz drzwi i okien), branża motoryzacyjna (produkcja szyb samochodowych, części samochodowych, cystern i autobusów), branża metalowa (produkcja zbiorników gazowych, komponentów do systemów garderobianych, profili aluminiowych, dźwigów dla przemysłu offshore, grzejników i systemów grzewczych, usługi obróbki metali), branża budowlana (produkcja betonu i wyrobów betonowych, produkcja szkła zaawansowanych technologii dla budownictwa), przetwórstwo spożywcze, przetwórstwo tworzyw sztucznych (produkcja wyrobów do użytku domowego, okien i drzwi, kabin do dźwigów oraz lokomotyw, produkcja łożysk do statków), branża elektroniczna oraz usługi magazynowania, spedycji, logistyki (centra logistyczno-dystrybucyjne), poligrafia, branża tekstylna (produkcja flag, masztów i banerów reklamowych), usługi recyclingu, branża maszynowa (produkcja przemysłowych urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych oraz maszyn stosowanych w przetwórstwie żywności) oraz inne.

Specjalna Słupska Strefa Ekonomiczna obejmuje dziś łącznie 15 powiatów w województwach pomorskimi i zachodniopomorskim oraz jeden powiat (Wałcz) w Wielkopolsce. Obszary strefy wokół Koszalina już stały się logistycznym hubem. Wg informacji z koszalińskiego magistratu w tym roku w koszalińskim obszarze strefy pojawią się nowi inwestorzy.

Listen to "Mirosław Kamiński, prezes PARR" on Spreaker.