Dzieci dla KKPN Bałtyk są najlepszą inwestycją

2022-09-07 15:55
Spotkanie Klubu Biznesu Bałtyk Koszalin
Autor: Anna Burzyńska / KKPN Bałtyk Koszalin

„Inwestycja w dzieci najlepszą inwestycją” takie hasło przyświeca Klubowi Biznesu Bałtyk Koszalin. Grupę założył nowy prezes Koszalińskiego Klubu Piłki Nożnej Bałtyk Dariusz Płaczkiewicz. Na pierwszym spotkaniu zebrało się blisko 30 przedsiębiorców z całego regionu.

Klub Biznesu Bałtyk Koszalin powstał po to, aby budować nową, otwartą społeczność wokół tego klubu piłkarskiego. Prezesowi Dariuszowi Płaczkiewiczowi zależy, aby w tym gronie znaleźli się przyjaciele Klubu, którzy będą go wspierać, także finansowo, ale nie chodzi tu głównie o pieniądze.

- Nasz Klub piłkarski nie należy do biednych, gdyż po transferze Kacpra Kozłowskiego jesteśmy stabilni finansowo. Chodzi nam bardziej o to, aby obok Klubu byli ludzie, którzy znaczą coś dla Koszalina i coś wnoszą do tego miasta

- mówi prezes Dariusz Płaczkiewicz. Na pierwszym spotkaniu Klubu Biznesu Bałtyk Koszalin zebrało się blisko 30 przedsiębiorców z całego regionu. Rozmawiano na temat rozwoju piłki nożnej w Koszalinie i ważnej roli sportu w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży. Obecny był także Maciej Mateńko, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, który podkreśla, że Bałtyk to ważny klub na mapie województwa.

-Wiele talentów piłkarskich już wypłynęło z Bałtyku, a to pokazuje, jak ważne jest to ogniwo w szkoleniu młodzieży dla całej Polski, bo wypuszcza reprezentantów. Bardzo bym chciał, aby Bałtyk dalej szedł w tym kierunku i skupił się na szkoleniu dzieci i młodzieży. A ta młodzież niech później zasila pierwszy zespół Bałtyku, bo myślę, że w Koszalinie taka II liga to jest minimum, które powinno być.

Tymczasem seniorzy z Bałtyku spadli w minionym sezonie do IV ligi, ale prezes Płaczkiewicz podkreśla, że głównym celem na ten sezon jest powrót do ligi III. Najbliższy mecz Bałtyku w Koszalinie już 17 września o godz. 16.00. Drużyna zmierzy się z Kluczevią Stargard.

Listen to "Klub Biznesu Bałtyk Koszalin" on Spreaker.