Dzień Otwarty na Podgórnej 16, czyli w przyszłej siedzibie koszalińskiej Pracowni Pozarządowej

2022-09-09 12:21
Dzień otwarty budynku przy Podgórnej 16
Autor: Magda Wanowska-Miksa Dzień otwarty budynku przy Podgórnej 16, czyli nowej siedziby Pracowni Pozarządowej

Podgórna 16 to nowy adres koszalińskiej Pracowni Pozarządowej. Za nami dzień otwarty budynku. Ciekawi mogli obejrzeć go od piwnicy aż po sam strych. W tym samym czasie w ogrodzie, otaczającym budynek trwał piknik integracyjny koszalińskich organizacji, społeczników i społeczniczek. To właśnie im będzie służył budynek przy Podgórnej 16 po generalnym remoncie.

Pracownia Pozarządowa ma już w rękach klucze do swojej nowej siedziby. Teraz przed nią ogrom pracy, aby przywrócić budynek do używalności. Zanim to jednak nastąpi, jeszcze przed generalnym remontem postanowili pokazać mieszkańcom Koszalina wszystkie zakamarki wnętrza i ogrodu.

-Przede wszystkim chcemy cały ten proces i budynek prowadzić w takim otwarciu na mieszkańców i na nasze miasto. Dlatego robimy dni otwarte, żeby już na początku pracować ze społecznością lokalną, żeby to miejsce tętniło życiem już od samego początku

-mówi Monika Widocka z Pracowni Pozarządowej. Dodaje, że w przyszłości, czyli po wielkim remoncie, ma być to miejsce promujące wolontariat, aktywność społeczną, ale też pasję. Pracownia zamierza przy Podgórnej 16 organizować wiele wydarzeń, które promują dobroczynność. Zapowiadają, że każdy będzie mógł skorzystać z tego miejsca.

Listen to "Monika Widocka z Pracowni Pozarządowej" on Spreaker.

Obecni na dniu otwartym przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń wiążą duże nadzieje z budynkiem i podkreślają, że takie miejsce na pewno im się przyda.

Listen to "Przedstawiciele koszalińskich fundacji i stowarzyszeń" on Spreaker.

Koszt remontu budynku przy ul. Podgórnej Pracownia Pozarządowa szacuje na kwotę około 1,5 mln zł. Chcieliby, aby od wiosny budynek był w użyciu.