Eko-Pracownia powstała w sianowskiej SP nr 2

2023-03-03 13:44
Eko-Pracownia w Sianowie
Autor: WFOŚiGW w Szczecinie Eko-Pracownia w Sianowie

Przyroda, biologia i chemia – bez tajemnic dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie. Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w sianowskiej placówce powstała nowoczesna Eko-Pracownia.

- Wsparcie w wysokości prawie 37 tys. zł pozwoliło na doposażenie istniejącej pracowni przyrodniczej m. in. w nowe modele i preparaty, monitor interaktywny i sprzęt multimedialny, a także energooszczędne oświetlenie LED. Dzięki nowym pomocom naukowym uczniowie mogą m. in. uczyć się badania jakości gleby i powietrza

– mówi Marek Subocz, prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Koszt to ponad 40 tysięcy złotych, w tym 36 tys. zł dotacji z Funduszu.

To 1 z 13 Eko-Pracowni, które, dzięki 575 tys. zł wsparcia z WFOŚiGW w Szczecinie, powstały w województwie zachodniopomorskim w ramach pierwszej edycji programu. Nowe sale mają do dyspozycji uczniowie m.i n. z Bierzwnika, Stargardu, Kołobrzegu, Gościna i Wałcza.

WFOŚiGW w Szczecinie na wnioski szkół w pierwszym etapie naboru czeka jeszcze do 17 marca. Dzięki 2,6 mln zł dofinansowania w każdym powiecie regionu powstaną 2 pracownie: przyrodnicza i dotycząca odnawialnych źródeł energii.

Eko-Pracownia to program szczecińskiego Funduszu, adresowany do szkół podstawowych i średnich, które – za pośrednictwem samorządów - mogą uzyskać dofinansowanie w formie dotacji m. in. na modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej. Fundusz dofinansowuje także zakup pomocy naukowych i wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe: m. in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.