2016-01-11 14:41
logo Energa AZS Koszalin
Autor: brak danych

Szczypiornistki Energa AZSu Koszalin pokonały przed własną publicznością ekipę KPRu Jelenia Góra.

Kibice zobaczyli dwie odmienne połowy. Na szczęście dla koszalińskiej ekipy przebudzenie nadeszło w drugiej odsłonie i energetyczne wygrały 33:23. Przyjezdne bardzo dobrze spisywały się w pierwszej połowie, warto dodać, że energetyczne przez pierwsze 8 minut trafiły tylko raz, podczas gdy przyjezdne zapisały na swoim już 5 "oczek". Na długa przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu KPRu 16:14. W koszalińskiej ekipie najwięcej bramek zdobyły Romana Roszak i Hanna Sądej – po 7. W ekipie KPRu najskuteczniejsza była Ewa Nowicka – zdobywczyni 6 bramek. Kolejny mecz koszalinianki rozegrają już w najbliższą środę (13 stycznia) o godz. 18.00 w hali przy Śniadeckich. Ich rywalem będzie drużyna Pogoni Baltica Szczecin. Przypomnę też, że jeszcze dziś wieczorem gratka dla fanów koszykówki w regionie. Koszykarze Czarnych Słupsk podejmować będą AZS Koszalin. Mecz derbowy rozpocznie się o godz. 20.40 w hali Gryfia w Słupsku. (AGu)

trener Anita Unijat (Energa AZS Koszalin)