Festiwal na 75-lecie Teatru Lalki Tęcza w Słupsku

2022-09-16 16:38
Festiwal Plastyki Teatrów Lalki i Formy
Autor: Teatr Lalki Tęcza

Festiwal Plastyki Teatrów Lalki i Formy odbędzie się po raz pierwszy w Słupsku. Będzie połączony z jubileuszem 75-lecia słupskiego Teatru Lalki Tęcza. W ramach festiwalu zaprezentowanych zostanie dwanaście spektakli, których wspólnym mianownikiem jest niezwykła oprawa plastyczna.

Festiwal Plastyki Teatrów Lalki i Formy to wydarzenie, którego intencją jest zwrócenie uwagi na plastyczną stronę widowisk teatralnych. Spektakle charakteryzują wyjątkowe walory scenografii, użytych w nich form lalkowych czy kostiumów.

Festiwalowa widownia obejrzy dwanaście spektakli, których wspólnym mianownikiem jest niezwykła oprawa plastyczna. Przedstawienia zaprezentują teatry z Polski, Słowacji i Niemiec.

Obok przeglądu spektakli teatralnych, który potrwa od 18 do 23 września, już można oglądać plenerową wystawę „Młoda scenografia”, która eksponowana jest na usteckiej promenadzie oraz wystawę plakatów teatralnych - prezentowaną na słupskich bulwarach nadrzecznych. Jubileuszowa wystawa lalek teatralnych ze zbiorów Tęczy prezentowana będzie w Białym Spichlerzu w Słupsku.

Spektakle będą prezentowane na scenie Teatru Lalki Tęcza, Filharmonii, OT Rondo, oraz w Ustce.

Festiwal i jego początek to też uroczystość Jubileuszu 75-lecia Teatru Lalki Tęcza. Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 18 września o godz.16.00 w Teatrze przy ul. Waryńskiego 2 w Słupsku. A ze szczegółowym harmonogramem Festiwalu Plastyki Teatrów Lalki i Formy można zapoznać się na stronie Teatru Lalki Tęcza.

Listen to "Michał Tramer, dyrektor Teatru Lalki Tęcza w Słupsku" on Spreaker.