Festiwal Zespołów Folklorystycznych w Damnicy- wiemy, jakie atrakcje czekają na uczestników

2022-06-09 13:23
folklor
Autor: arch. organizatora

Rozpoczęcie wakacji na folkową nutę to propozycja dla mieszkańców powiatu słupskiego. V Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska” odbędzie się 25 czerwca w Damnicy. Centrum Kultury Powiatu Słupskiego szykuje na ten dzień wiele atrakcji dla małych i dużych, a przy okazji organizuje konkurs, do którego wciąż można nadesłać swoje zgłoszenie.

Konkurs skierowany jest do kapel i zespołów ludowych z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Jeśli zespół wokalny lub taneczno-wokalny chce wziąć w tym konkursie udział wystarczy, że do 12 czerwca wyśle do organizatorów zgłoszenie w formie nagrania wideo na adres impresariat@kultura.powiatslupsk.pl. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia do pobrania tutaj. Jeśli nagranie spodoba się jury, zespół weźmie udział w finale konkursu podczas Festiwalu Zespołów Folklorystycznych w Damnicy.

Festiwal to gratka dla fanów folkloru, muzyki ludowej i tradycyjnej, regionalnej kuchni. W programie wydarzenia jest zaplanowany kiermasz kół gospodyń wiejskich z regionalnymi przysmakami, wystawy rękodzieła i warsztaty sztuki użytkowej m. in. garncarstwa, tkactwa i malowania na drewnie, prowadzone przez lokalnych artystów. W wydzielonej strefie dla dzieci będzie można poczuć się jak w dawnej osadzie – młodzi uczestnicy nauczą się, jak tworzyć z drewna piszczałki, łódki, gwizdki, grzechotki i klekotki. Podczas festiwalu będzie też można zwiedzić wnętrza XIX-wiecznego pałacu w Damnicy.

Gwoździem programu będzie występ gwiazdy festiwalu –zespołu LUNOVE. Tworzą go cztery utalentowane kobiety, które połączyła miłość do ludowego brzmienia i do akordeonu. Po koncercie będzie potańcówka połączona ze wspólnym śpiewem.

V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych "Ziemia Słupska" już 25 czerwca od godz. 12.00 w parku przy pałacu w Damnicy.

Listen to "Karolina Oszmaniec z Centrum Kultury Powiatu Słupskiego" on Spreaker.