Główna siedziba Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej już po remoncie

2024-06-18 15:47
siedziba Caritas
Autor: Magda Wanowska-Miksa Dzisiaj biskup Zbigniew Zieliński, podczas krótkiej uroczystości dokonał poświęcenia wyremontowanej siedziby Caritas.

Główna siedziba Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej już po remoncie. Budynek przy ul. Bp. Czesława Domina w Koszalinie przeszedł kompleksową termomodernizację, został docieplony, wymienione zostały w nim drzwi i okna, niektóre pomieszczenia przebudowano i odmalowano wszystkie ściany. W ciągu kilku najbliższych dni pracownicy przeniosą się z tymczasowej lokalizacji do odnowionych biur i dalej będą prowadzić dzieła charytatywne. Natomiast dzisiaj biskup Zbigniew Zieliński, podczas krótkiej uroczystości dokonał poświęcenia wyremontowanej siedziby Caritas.

-Centrala Caritas to brzmi dumnie, ale to jeszcze bardziej obfita rzeczywistość, bo w tym budynku dokonuje się koordynacja wszystkich dzieł charytatywnych realizowanych przez Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Jesteśmy w kaplicy tego domu. Tutaj przychodzimy, modlimy się, odprawiamy Mszę święte, co stanowi o tym, w jaki sposób chcemy posługiwać, czerpać siłę, naukę i wsparcie właśnie ze Słowa Bożego i ze Stołu Eucharystii tak, by w tym co robimy była autentyczna, szczera, pochodząca od samego Chrystusa troska o potrzebujących i bliźnich

- mówił podczas uroczystości biskup diecezjalny Zbigniew Zieliński.

-W budynku zmieniło się właściwie wszystko. Zewnętrznie był on szary, dzisiaj jest słoneczny, a wewnątrz mamy nowe ocieplenie, dostosowaliśmy budynek do nowych przepisów przeciwpożarowych, mamy też nowe kafelki, nową instalację grzewczą i panele fotowoltaiczne, dzięki czemu możemy właśnie zaoszczędzić środki finansowe na rachunkach za energię i przekazać te środki na pomoc innym

-mówi dyrektor Caritas ks. Łukasz Bikun.

Po remoncie wzrośnie komfort pracy osób zatrudnionych w Caritas, a także osób, które przychodzą tutaj prosić o wsparcie i pomoc. Zauważalną zmianą jest powiększenie poczekalni, w której w komfortowych warunkach potrzebujący będą mogli oczekiwać w kolejce na załatwienie swojej sprawy.

Remont głównej siedziby Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przy ul. Bp. Czesława Domina trwał prawie dwa lata i kosztował ponad 3 mln zł. Został wsparty środkami z Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Listen to "Poświęcenie głównej siedziby Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej po remoncie" on Spreaker.