Gmina Polanów: Komorowska Biesiada Historyczna

2022-08-05 9:22
W sobotę kolejna Komorowska Biesiada Historyczna
Autor: pixaby W sobotę kolejna Komorowska Biesiada Historyczna

Wydarzenie utrzymane jest od lat w atmosferze pikniku edukacyjnego, podczas którego główna uwaga skupiona jest wokół XV wiecznego, jednego z najstarszych na Pomorzu Zachodnim kościoła w Komorowie. 

- Już przed południem wokół kościoła rozstawią się stanowiska tematyczne. Będzie blisko setka odtwórców z całej Polski. Do tego mnóstwo pysznego jadła przygotowanego przez mieszkańców gminy i koła gospodyń wiejskich. Będzie też dziczyzna, wędzone na miejscu ryby i oryginalne cista. Przygotowaliśmy też sporo konkursów i loterię – powiedział Radiu plus jeden z organizatorów biesiady, Łukasz Gładysiak.

Organizowana od 2013 r. Komorowska Biesiada Historyczna jest spotkaniem miłośników dawnych epok, członków grup rekonstrukcji historycznej, właścicieli zabytkowych pojazdów, kolekcjonerów oraz wszystkich tych, którym leży na sercu los polskich zabytków. Dlaczego Biesiada? Bo, jak na polską gościnność przystało, stoły uginają się pod ciężarem przysmaków przygotowanych głównie przez mieszkańców gminy Polanów. Miła, swobodna atmosfera, świeże powietrze, pełne grzybów lasy, czyste jeziora i łąki sprawiają, że wydarzenie oprócz walorów edukacyjnych to także forma przyjemnego spędzania wolnego czasu.

Nie zabraknie pokazów i konkursów oraz XV-wiecznej artylerii. Początek imprezy w sobotę 6. sierpnia o godz. 13 w Komorowie w gminie Polanów.

Listen to "Łukasz Gładysiak, współorganizator imprezy" on Spreaker.