Herbertiada już w sobotę 20 sierpnia w Kołobrzegu [ROZMOWA]

2022-08-12 14:24 Marcin Kieca
Wstęp na Herbertiadę jest wolny
Autor: Materiały prasowe Wstęp na Herbertiadę jest wolny

23. Herbertiada, czyli Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta już 20 sierpnia w Kołobrzegu. Otworzy go emisja archiwalnego wywiadu udzielonego przez siostrę Zbigniewa Herberta – Panią Halinę Herbert – Żebrowską, która była wieloletnim przyjacielem „Herbertiady”.

W artystycznej odsłonie „Herbertiady” widzowie zobaczą premierowy spektakl muzyczny w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Banuszkowej w Gdyni pt. „Co mówi nam Pan Cogito”. Spektakl w reżyserii Bernarda Szyca jest próbą odpowiedzi na pytanie, co chciałby powiedzieć nam dzisiaj Pan Cogito, myśliciel i baczny obserwator świata zanurzonego w nie tylko antycznym świecie wartości ponadczasowych takich, jak godność, prawość, miłość, wierność czy odwaga. Na koncert złożoną się piosenki do słów Zbigniewa Herberta skomponowane m.in. przez Stanisława Radwana, Waldemara Koperkiewicza i Przemysława Gintrowskiego.

Wystąpią: Aleksandra Meller (śpiew), Sandra Bruchaiser (śpiew), Jakub Bruchaiser (śpiew), Rafał Ostrowski (śpiew), Artur Guza (fortepian), Filip Arasimowicz (kontrabas), Mateusz Otczyk (gitara). Sierpniową „Herbertiadę” poprowadzi aktor Marcin Kwaśny.

Wszelkie szczegóły na stronie www.herbertiada.pl. Radio Plus jest patronem medialnym wydarzenia.

Listen to "Katarzyna Pechman, dyr. artystyczna Herbertiady" on Spreaker.