I Przegląd Kina Niemieckojęzycznego w Koszalinie [ZAPOWIEDŹ]

2022-11-29 12:59
Bileterka okradła kino w Jarocinie na prawie 400 tys. zł? Przez 6 lat nikt nawet nie zauważył...
Autor: onkelglocke/cc0/Pixabay.com

I Przegląd Kina Niemieckojęzycznego odbędzie się w Koszalinie już 3 i 4 grudnia. W Kinie Kryterium zostaną zaprezentowane cztery produkcje filmowe z krajów niemieckojęzycznych.

I Przegląd Kina Niemieckojęzycznego to najnowszy projekt Katedry Filologii Germańskiej Politechniki Koszalińskiej, organizowany we współpracy z CK105. Jego celem jest zauważenie ciekawego kina krajów niemieckojęzycznych oraz promowanie języka niemieckiego, który można studiować na Wydziale Humanistycznym koszalińskiej uczelni.

Podczas dwudniowego Przeglądu w kinie Kryterium będzie można zobaczyć 4 filmy wyprodukowane w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Będą to: „Błąd systemu” w rezyserii Nory Fingscheidt, „Fabian albo świat schodzi na psy” Dominika Grafa, „Rimini” Ulricha Seidla oraz „Kawałek nieba” Michaela Kocha.

-Mieliśmy duży wybór filmów z różnych gatunków, ale zgodnie odrzuciliśmy komedie romantyczne, ponieważ staraliśmy się wybrać filmy wartościowe, dostrzeżone nie tylko przez krytyków, ale także przez widzów

-mówi dr Piotr Szarszewski, medioznawca z Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej. Filmy będą w języku niemieckim i aby on wybrzmiał, będę z napisami w języku polskim, a nie z lektorem.

I Przegląd Kina Niemieckojęzycznego już 3 i 4 grudnia w CK105 w Koszalinie. Bilety na poszczególne filmy lub karnet na cały festiwal można zakupić w kasie Kina Kryterium lub na stronie internetowej ck105.koszalin.pl

Listen to "dr Piotr Szarszewski, medioznawca z Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej" on Spreaker.