Jak w tym roku wypadła akcja Caritas „Tornister pełen uśmiechu” ?

2022-09-01 16:00
tornister
Autor: Magda Wanowska-Miksa

700 tornistrów i szkolnych wyprawek udało się skompletować w tegorocznej akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechu”. Przybory, zeszyty i inne niezbędne do nauki akcesoria już zaczęły trafiać do najbardziej potrzebujących dzieci z terenu całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Plecaki wypełnione przyborami szkolnymi otrzymają także uczniowie z Ukrainy. Zarówno ci, którzy rozpoczną naukę w szkołach na terenie diecezji, ale także w swoim kraju objętym wojną.

-Dużo rodzin ukraińskich jest w naszej diecezji, więc około 250 wyprawek zostało przekazane podopiecznym Centrum Wsparcia Integracji Caritas, ale jest również w Koszalinie szkoła Czaplówka, która 16 września wyruszy na Ukrainę i przekażemy im około 50 plecaków, aby zawieźli je w rejon Ukrainy, który w ty momencie najbardziej potrzebuje tych wyprawek

- mówi Krystian Linnik, kierownik Centrum wolontariatu Caritas. W skompletowaniu i dostarczaniu wyprawek do dzieci pomagają parafialne zespoły Caritas. Część plecaków rozdał także Stefan Romecki, kawaler Orderu Uśmiechu, który jak zawsze wybrał się w biedniejsze dzielnice Koszalina.

Listen to "Krystian Linnik z Centrum Wolontariatu Caritas podsumował akcję "Tornister pełen uśmiechu"" on Spreaker.