Jakie będą ferie w Koszalinie w tym roku?

2023-02-08 18:52
zima ferie dzieci
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Basen, kino, zajęcia plastyczne, a może spektakl? Dzieci z Koszalina mają w czym wybierać. Przedstawiono ofertę miejską na tegoroczne „Bezpieczne ferie”.

Dzieci z Koszalinie nie powinny liczyć na zimowe rozrywki, jak jazdę na sankach czy lepienie bałwana, bo śniegu brak, nawet w prognozach pogody na najbliższe tygodnie. Atrakcji jednak nie powinno brakować. We współpracy z Urzędem miejskim, program na ferie zimowe przygotowały wszystkie miejskie instytucje. Będą odbywały się projekcje filmowe w kinie Kryterium, ale też zajęcia w CK105 dla uczniów szkół podstawowych. Bałtycki Teatr Dramatyczny oraz Teatr Muzyczny Adria również przygotowały specjalne spektakle, przeznaczone dla najmłodszych widzów. Ofertę feryjną ma też Muzeum w Koszalinie i Pałac Młodzieży. Dzieci będą mogły skorzystać także z basenu za złotówkę.

-Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy wyjeżdżają, więc chcemy pomóc rodzicom by dzieci w sposób aktywny, i nie tylko w domu, spędziły ten czas

- mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Listen to "Piotr Jedliński, prezydent Koszalina o "Bezpiecznych feriach"" on Spreaker.

W ramach akcji „Bezpieczne ferie” zajęcia feryjne organizuje także Koszalińska Biblioteka Publiczna. Zajęcia odbędą się w siedmiu filiach i w budynku głównym biblioteki przy placu Polonii 1. Z programu będzie mogło skorzystać 120 dzieci ze szkół podstawowych.

-Wszystkie zajęcia feryjne są, jak wszystkie aktywności biblioteki, całkowicie bezpłatne. W naszym programie mamy między innymi: pogadanki o bezpieczeństwie z policjantką z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, zajęcia biblioterapeutyczne prowadzone przez pedagoga, będą zajęcia literacko-teatralne prowadzone przez instruktorkę teatralną, mamy także zajęcia z pomysłową fabryką, będą także lekcje biblioteczne savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością. Ponadto nasze bibliotekarki i bibliotekarze z poszczególnych Fili będą organizować dodatkowe aktywności

-mówi dyrektor placówki Dariusz Pawlikowski.

Na program „Bezpieczne ferie” miasto przeznaczyło około 220 tys. zł. Szczegółowy program można sprawdzić w najnowszym Koszalińskim Grafiku Kultury oraz na stronie Urzędu Miejskiego.

Listen to "Dariusz Pawlikowski, dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej" on Spreaker.