Jechał bez kasku motorowerem. To był dopiero początek jego problemów

2022-07-12 14:20
Policjanci z Piły ujęli złodzieja motoroweru
Autor: pixaby Policjanci z Piły ujęli złodzieja motoroweru

Policjant po służbie zauważył na al. Poznańskiej w Pile jadącego motorowerzystę bez odpowiedniego zabezpieczenia. O fakcie poinformował znajdujący się w pobliżu patrol, który zatrzymał 21-latka do kontroli.

W jej trakcie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany jako podejrzany o kradzież pojazdu, która miała miejsce pod koniec maja br. na terenie powiatu obornickiego. Jak by tego było mało, w trakcie sprawdzenia jednośladu w policyjnych systemach, mundurowi ujawnili, że motorower został skradziony dwa dni wcześniej z parkingu przy jednym ze sklepów w Kołobrzegu. Policjanci zatrzymali 21-latka oraz zabezpieczyli jednoślad. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Funkcjonariusze potwierdzili również fakt, iż nie posiadał on uprawnień do kierowania motorowerem.

Mężczyzna odpowie przede wszystkim za kradzież jednośladu, za którą może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione wykroczenia drogowe w postaci prowadzenia pojazdu bez uprawnień oraz jazdy bez wymaganego kasku ochronnego został skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Dodatkowo wobec 21-latka będzie toczyć się postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Obornikach dotyczące kradzieży samochodu osobowego.