Jednośladem po ziemi białogardzkiej. Zapisz się na rajd

2022-09-23 15:31
Rajd po ziemi białogardzkiej
Autor: materiały prasowe

Pierwszy Rajd Rowerowy po Ziemi Białogardzkiej odbędzie się w tę niedzielę. Do przejechanie będzie 21 km, a do udziału zaproszone są całe rodziny. Wciąż się można zapisać.

W najbliższą niedzielę, 25 września wystartuje Pierwszy Rajd Rowerowy po Ziemi Białogardzkiej. Jest to impreza o charakterze turystycznym i rodzinnym. Została przełożona z ubiegłego weekendu ze względu na złą pogodę. Rajd rozpocznie się o godz. 12:00. Start i meta na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie, od strony ul. Mickiewicza. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy ekomedal, button oraz posiłek regeneracyjny. Pierwsi rowerzyści spodziewani są na mecie około godz. 13:00. Zapisy na rajd wciąż są otwarte, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Trasa rajdu liczy 21 km. Rowerzyści ruszą z Białogardu z terenu ZSP drogą 1170Z w stronę Kościernicy, następnie skręcą w drogę 1171Z i będą kierować się w stronę Pomianowa. Z Pomianowa (droga 1174Z) przez Dargikowo pojadą do Klępina Białogardzkiego, skąd drogą 1175Z dojadą do drogi wojewódzkiej 163, a dalej ścieżką rowerową do mety na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie.

Listen to "Arkadiusz Jaskulski, rzecznik starostwa powiatowego w Białogardzie o rajdzie" on Spreaker.

W niedzielę na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie równolegle będzie trwał Okręgowy Dzień Działkowca Rodzinnych Ogrodów Działkowych pod patronatem starosty białogardzkiego, wydarzenie organizowane jest przez Powiat Białogardzki i Okręgowy Związek PZD Koszalin. W programie m. in. stoiska wystawiennicze ROD i KGW, prezentacje artystyczne zespołów ludowych "Radość" z Tychowa i "Dobrowianki" z Dobrowa oraz Młodzieżowego Domu Kultury, turniej darta dla dzieci, punkt informacyjno-medyczny Regionalnego Centrum Medycznego w Białogardzie. Podczas imprezy wręczone będą nagrody i wyróżnienia dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Okręgowy Dzień Działkowca w Białogardzie w niedzielę w godz. 11:00-15:00.

Listen to "Arkadiusz Jaskulski, rzecznik starostwa powiatowego w Białogardzie o Dniu Działkowca" on Spreaker.