Jubileuszową publikację zaprezentowało Archiwum Państwowe w Koszalinie

2021-10-26 15:15
archiwum Koszalin prezentacja książki
Autor: Magda Wanowska-Miksa Album „Nieznane twarze Koszalina. Miejsca, których już nie ma” został wydany w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Dziennikarzom zaprezentowali go: Katarzyna Królczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie, Dorota Cywińska, starszy kustosz Archiwum, prof. Danuta Zawadzka, rektor Politechniki Koszalińskiej oraz Dariusz Pawlikowski, dyrektor Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Duży format w twardej oprawie o ciekawej szacie graficznej. Tak można opisać najnowszą publikację wydaną przez Archiwum Państwowe w Koszalinie pt. „Nieznane twarze Koszalina. Miejsca, których już nie ma”.

Książka powstała z okazji jubileuszu 60-lecia Archiwum Państwowego w Koszalinie i zaprezentowano w niej wizerunki 113 budynków, obiektów i miejsc, które istniały w Koszalinie przed 1945 rokiem, a które nie przetrwały do dziś. Pokazane w książce zdjęcia, mapy i plany pochodzą z zasobów Archiwum, ale też ze zbiorów koszalińskiego kolekcjonera Zbigniewa Wojtkiewicza. Materiały historyczne zostały opatrzone komentarzami Krzysztofa Urbanowicza i wzbogacone współczesnymi zdjęciami tych lokalizacji.

Słuchaj Katarzyna Królczyk, dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie
„Nieznane twarze Koszalina. Miejsca, których już nie ma”.
Autor: Magda Wanowska-Miksa Książkę „Nieznane twarze Koszalina. Miejsca, których już nie ma” będzie można otrzymać podczas spotkania autorskiego w KBP, a następnie będzie dostępna w bibliotecznych czytelniach oraz w koszalińskim Archiwum.

Zespołem redakcyjnym, pracującym nad książką kierowała Dorota Cywińska, starszy kustosz Archiwum Państwowego w Koszalinie. Sam pomysł powstania takiej publikacji także należy do niej.

Słuchaj Dorota Cywińska, starszy kustosz Archiwum Państwowego w Koszalinie

Album „Nieznane twarze Koszalina. Miejsca, których już nie ma” został wydany w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Spotkanie promujące publikację odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Będzie ono także transmitowane przez Politechnikę Koszalińską w mediach społecznościowych. Każdy z uczestników spotkania w bibliotece otrzyma bezpłatnie książkę na własność. Przypomnę, że w bibliotece obowiązuje reżim sanitarny tzn. maseczki, dezynfekcja dłoni, a także oświadczenia o stanie zdrowia.