Jutro premiera „Królowej śniegu” w BTD w Koszalinie

2023-01-20 16:41
 „Królowej śniegu” w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym
Autor: materiały prasowe

Premiera „Królowej śniegu” w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie już w najbliższą sobotę (21.01). Reżyserii jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena podjął się dyrektor koszalińskiego teatru Zdzisław Derebecki.

Adaptacji baśni dokonał dramaturg BTD Tomasz Ogonowski. Ponadczasowa historia o Kaju, porwanym przez Królową śniegu i o poszukującej go Gerdzie, została w tym przedstawieniu wzbogacona piosenkami i multimedialnymi wizualizacjami.

-To jest spektakl z naprawdę dużą ilością multimediów i różnymi efektami. To połączenie ekranu, zdjęcia, filmu z żywym aktorem daje nową jakość i rzeczywistość, która jest nie wprost i liczę, że dzieci i widzowie dorośli będą z tego zadowoleni  

- mówi Zdzisław Derebecki, reżyser sztuki. Za te multimedia odpowiada Mikołaj Ludwik i Grzegorz Leszczyński. Teksty do piosenek napisał Tomasz Ogonowski, a muzykę do nich skomponował koszaliński artysta Maciej Osada -Sobczyński. 

Adrianna Jendroszek, obsadzona w roli tytułowej przyznaje, że rola Królowej śniegu to dla niej wyzwanie aktorskie, gdyż daleko jej do zimnej i wyniosłej osobowości. Obok niej w obsadzie spektaklu są: Dominika Mrozowska-Grobelna, Katarzyna Ulicka-Pyda, Małgorzata Wiercioch, Karol Czarnowicz, Artur Czerwiński, Piotr Krótki i Jacek Zdrojewski. Za przygotowanie kostiumów odpowiada Klaudia Laszczyk. 

Premiera „Królowej śniegu” w najbliższą sobotę, 21 stycznia o godz. 16.00, a kiedy jeszcze będzie można zobaczyć ten spektakl sprawdzicie na stronie btd.koszalin.pl

Listen to ""Królowa śniegu" w BTD" on Spreaker.