Kiermasz na Górze Chełmskiej

Kiermasz na GCH
Autor: materiały prasowe

Rozpoczyna się druga odsłona kiermaszu adwentowego na Górze Chełmskiej w Koszalinie. W domu sióstr Szensztackich można nabyć bombki choinkowe, stroiki i inne ozdoby świąteczne, własnoręcznie wykonane przez siostry.

Od 10 do 18 grudnia będzie trwał kolejny kiermasz charytatywny w domu sióstr Szensztackich na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Podobnie, jak w latach ubiegłych, siostry oraz panie z klubu „Kobiety z Pasją” przygotowały wyjątkowe, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Na kiermaszu znajdziemy niepowtarzalne, malowane lub dziergane bombki choinkowe, naturalne świece, aniołki z włóczki, czy owieczki robione na szydełku.

-Nowością w tym roku są wyjątkowe szopki bożonarodzeniowe w leśnym klimacie, wykonane z naturalnych elementów, które oferuje nam las na Górze Chełmskiej, figurki dzieciątka oraz innych postaci zrobione są przez jedną z sióstr z wosku pozyskanego z ogarków świec, palonych na ołtarzu w sanktuarium. Możemy zaoferować także ręcznie malowane pierniki, gwarantuje, że każdy jest inny

- mówi siostra Sabina z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

szopka GCH
Autor: materiały prasowe

Kiermasz odbywa się u sióstr w domu. Zainteresowani zakupami mile widziani są każdego dnia. Od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 16.00 oraz bezpośrednio po Mszy św., która w dni powszednie sprawowana jest w sanktuarium o godz. 17. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Na kiermaszu będzie można zapłacić za zakupy gotówką oraz kartą płatniczą.

Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych zostanie przeznaczony na dalszą budowę Centrum Pielgrzymkowo-turystycznego na Górze Chełmskiej.

Listen to "s. Sabina, Szensztacki Instytut Sióstr Maryi" on Spreaker.