Kolejne inwestycje z PROW na Pomorzu Zachodnim

2022-12-02 11:33 Marcin Kieca
Kolejne inwestycje z PROW na Pomorzu Zachodnim
Autor: Materiały prasowe Kolejne inwestycje z PROW na Pomorzu Zachodnim

Tym razem środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) pozwolą m.in. na budowę targowiska w Połczynie-Zdroju oraz rozwój infrastruktury turystycznej na terenie czterech powiatów Pomorza Zachodniego.

Nowa przestrzeń dla lokalnych produktów

W Połczynie-Zdroju wybudowane zostanie całoroczne, zadaszone targowisko miejskie. Całkowity koszt inwestycji, która ma zakończyć się w czerwcu 2023 r., to ok. 1,5 mln zł. Blisko milion złotych dla Gminy Połczyn – Zdrój to środki z PROW 2014-2020.

Kolejne miejsca na Pomorzu Zachodnim z lepszą infrastrukturą turystyczną

W Bornem Sulinowie mieszkańcy i turyści od września 2023 r. będą mogli korzystać z mobil-stacji czyli z zadaszonej, drewnianej altany, ze ściankami bocznymi. Do dyspozycji wypożyczających  oddane zostaną rowery elektryczne, skutery oraz pojazd elektryczny, wolnobieżny. W drugiej części altany postawiony zostanie drewniany stół z ławkami, a na ściankach zawieszone zostaną zdjęcia przedstawiające kilka możliwych do wyboru ścieżek turystycznych. Powiat szczecinecki na tę inwestycję, wartą blisko 190 tys. zł, otrzyma ponad 100 tys. zł unijnego wsparcia.

Przy ulicy Potokowej w Drawnie utworzone zostanie miejsce rekreacyjno-edukacyjne. Staną tam dwa zestawy do zabawy dla dzieci typu kopalnia piachu oraz pięć paneli edukacyjnych, a także ławki. Na obrzeżach działki zostaną nasadzone krzewy ozdobne. Planowany termin zakończenia inwestycji wartej ok. 220 tys. zł to czerwiec 2023 r. Ok. 140 tys. zł to dofinansowanie w PROW 2014-2020.

Ponadto dzięki podpisanym w tym tygodniu porozumieniom, z dofinansowania Unii Europejskiej dedykowanego obszarom wiejskim skorzystają jeszcze lokalni przedsiębiorcy.