Kolejny transport darów na Ukrainę wyruszy w tym tygodniu z Koszalina

Roman Biłas i jeden ze sponsorów agregatów.
Autor: Magda Wanowska-Miksa Roman Biłas i jeden ze sponsorów agregatów.

Kolejny transport darów na Ukrainę wyruszy w tym tygodniu z Koszalina. Udało się zgromadzić rzeczy obecnie najbardziej potrzebne. Do naszych sąsiadów pojadą agregaty prądotwórcze i odzież termoaktywna.

Odzież termoaktywną zakupił za 70 tys. zł koszaliński oddział Związku Ukraińców w Polsce. Natomiast agregaty przekazali darczyńcy: firma z Biesiekierza i druga firma z Darłowa. Dary pojadą do Ivanofrankiwska, czyli miasta partnerskiego Koszalina.

-Wysyłamy to, co jest niezbędne dla tych osób, które tam mieszkają, ale też trzeba pamiętać, że nasze miasto partnerskiej jest miastem, do którego są ewakuowani mieszkańcy wschodniej Ukrainy z terenów objętych walkami i pozbawionych obecnie dostaw jakiejkolwiek energii. Energia stała się kolejnym elementem wojny na Ukrainie i o tym tez musimy pamiętać

-mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Związek Ukraińców w Polsce oddział w Koszalinie organizuje też kolejną zbiórkę na rzecz obywateli Ukrainy. Zbierane są najpotrzebniejszych rzeczy, to m.in. : śpiwory, karimaty, żywność o długim terminie przydatności do spożycia oraz środki higieny osobistej.

Osoby i instytucje zainteresowane wsparciem mogą kontaktować się z siedzibą Związku Ukraińców w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 6/1 codziennie od poniedziałku do piątku w godz.9.00-17.00, tel.94-342-64-70.

Roman Biłas przewodniczący zarządu koszalińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce dodał, że można udzielić także wsparcia finansowego. Środki pieniężne, koniecznie z dopiskiem: „Pomoc Ukraina – Ivanofrankiwsk”, można wpłacić na numer konta bankowego: 20 1090 1492 0000 000 4312 2731, SWIFT: WBKPPLPP.

Koszalinianie do tej pory bardzo chętnie wspierali akcje pomocowe na rzecz Ukrainy, czego dowodem może być zbiórka podczas ostatniego koncertu charytatywnego Chóru Żurawli w Filharmonii Koszalińskiej. Udało się zgromadzić ponad 11 tys. zł.

Listen to "Piotr Jedliński, prezydent Koszalina oraz Roman Biłas, przewodniczący zarządu koszalińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce" on Spreaker.