Kołobrzeski „Kopernik” z nowoczesnym sprzętem

2022-10-28 13:11
Kołobrzeskie I LO wzbogaciło się o nowy sprzęt dydaktyczny
Autor: Materiały prasowe Kołobrzeskie I LO wzbogaciło się o nowy sprzęt dydaktyczny

Monitory dotykowe, mikroskopy i zestawy odczynników – pomogą poznawać biologię i chemię uczniom z Kołobrzegu. W I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika zostało zaprezentowane wyposażenie, kupione w ramach programu Eko-Pracownia dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W ramach projektu, oprócz zakupu sprzętu została zorganizowana interaktywna konferencja „See the sea” na temat zanieczyszczeń morza - z udziałem uczniów z Polski i Hiszpanii. Koszt Eko-Pracowni w LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu to ponad 53 tys. zł, w tym 48 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie. Na stworzenie pracowni w 13 szkołach Fundusz przeznaczy w tym roku łącznie 575 tys. zł.

Eko-Pracownia to nowy program WFOŚiGW w Szczecinie. Jest adresowany do szkół podstawowych i średnich, które mogły otrzymać dofinansowanie w formie dotacji do 50 tys. złotych (90% kosztów) m.in. na modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych przydatnych na lekcjach przyrody, biologii, geografii, chemii i fizyki; wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe: m.in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.