Kołobrzeskie szpitale z milionową dotacją na inwestycje

2023-03-29 10:55
Szpital w Kołobrzegu
Autor: Facebook Pomorze Zachodnie News

Ponad 900 tys. zł dla Regionalnego Szpitala i blisko 40 tys. zł dla Willi Fortuna. Te dwie kołobrzeskie placówki medyczne otrzymały od Urzędu Marszałkowskiego dotację na tegoroczne remonty i doposażenie w sprzęt. W ten sposób podnoszą standardy leczenia pacjentów.

– Chcemy, aby pacjenci trafiający do szpitali podległych samorządowi województwa leczyli się w jak najlepszych warunkach. Od lat wspieramy wysiłki placówek w modernizacji medycznych przestrzeni czy zakupie dobrej klasy sprzętu. Pozytywne efekty infrastrukturalnych zmian widać „gołym” okiem, dlatego działania te zdecydowaliśmy się kontynuować również w tym roku

– mówiła członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska, podczas podpisywania umów na przekazanie środków.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu otrzymał wsparcie w kwocie 990 tys. zł. Fundusze umożliwią przebudowę i wyposażenie Oddziału Chirurgii Ogólnej i Oddziału Chorób Wewnętrznych. Prace obejmują np. wymianę drzwi, modernizacje łazienek i toalet czy położenie nowych posadzek. Koszt całkowity robót oszacowano na 1 mln zł.

Dla Szpitala Uzdrowiskowego „Willla Fortuna” w Kołobrzegu zaplanowano 38,5 tys. zł. Środki umożliwią budowę instalacji fotowoltaicznej na dachu pawilonu „B” jednostki. Całkowity koszt montażu wyniesie 85 tys. zł. Tegoroczne roboty to kontynuacja prac z 2022 roku, kiedy to placówka ulokowała panele fotowoltaiczne na dachu budynku głównego.

Szpitale z Kołobrzegu są 2 z 8 jednostek medycznych, które sięgnęły po tegoroczne wsparcie Marszałka Województwa. Przyznane środki to pozytywna odpowiedź władz samorządu województw na wnioski złożone przez dyrektorów placówek. Fundusze, które przeznaczone zostaną na inwestycje, muszą zostać wydatkowane do końca tego roku.

W sumie w bieżącym roku na modernizację i zakup sprzętu w szpitalach podległych samorządowi województwa, Urząd Marszałkowski przeznaczy blisko 8 mln zł. Pomoc ta pozwoli na realizację 13 inwestycyjnych zadań.