Koszalinianie doczekali się Karty Mieszkańca

2022-09-07 17:04
Konferencja na temat Koszalińskiej Karty Mieszkańca
Autor: Magda Wanowska-Miksa Konferencja na temat Koszalińskiej Karty Mieszkańca

Od najbliższego piątku (9 września) koszalinianie będą mogli składać wnioski o udział w programie Koszalińska Karta Mieszkańca „Kocham Koszalin”. Ten w pełni ruszy 1 października. Karta upoważnia do korzystania z określonego systemu zniżek i dodatkowych usług, gwarantuje też nieograniczony dostęp do informacji z życia miasta.

Koszalińska Karta Mieszkańca jest dostępna dla każdego, kto mieszka w Koszalinie, rozlicza podatek dochodowy w I Urzędzie Skarbowym w Koszalinie lub podatek rolny w koszalińskim Urzędzie Miejskim. Dodatkowo kartę będą mogli otrzymać studenci koszalińskich uczelni wyższych, jeśli będą zameldowani na pobyt czasowy na terenie Koszalina. Podobnie uczniowie koszalińskich szkół średnich.

Listen to "O Koszalińskiej Karcie Mieszkańca prezydent Koszalina Piotr Jedliński" on Spreaker.

Posiadacze Koszalińskiej Karty Mieszkańca będą mogli skorzystać z proponowanych przez partnerów programu ulg, zniżek i rabatów. Będą to partnerzy miejscy jak np. MZK Koszalin, która wprowadza dla posiadaczy Kart specjalne bilety okresowe. Wiadomo też, że z rabatu będzie można skorzystać w Parku Wodnym Koszalin. Zniżka wyniesie 10 procent od wszystkich cen regularnych. Dzięki Karcie będzie można wykupić tańszy abonament na parkowanie w strefie i mieć zapewniony dostęp do miejskich żłobków.

Program ma także już pierwszych partnerów komercyjnych to jedna z kawiarni w centrum miasta i szkoła tańca. Aby zostać partnerem Koszalińskiej Karty Mieszkańca należy skontaktować się z Centrum Usług Społecznych w Koszalinie.

Listen to "O zniżkach mówi Monika Tkaczyk, prezes ZOS" on Spreaker.

Koszalińską Kartę Mieszkańca można uzyskać na trzy sposoby: składając wniosek osobiście w Centrum Usług Społecznych, elektronicznie lub przez aplikację mobilną.

Listen to "Jak otrzymać Kartę wyjaśnia Aleksandra Napieralska z Centrum Usług Społecznych w Koszalinie" on Spreaker.

Bardzo ważna informacja dotyczy faktu, że Karta Mieszkańca wchłonie Koszalińską Kartę Seniora i Koszalińską Kartę Dużej Rodziny. Będą one pakietami Karty Mieszkańca, a korzystać z nich będą osoby posiadający uprawnienia. Na razie jednak nie wiadomo, którzy z dotychczasowych partnerów kart przejdą do nowego programu i jaki rodzaj zniżek zaproponują

Wszystkie szczegóły dotyczące Koszalińskiej Karty Mieszkańca można znaleźć na specjalnej stornie kochamkoszalin.pl