Koszalinianie uczcili pamięć o św. Janie Pawle II

2023-04-03 13:17
Koszalinianie uczcili pamięć o św. Janie Pawle II
Autor: MK Koszalinianie uczcili pamięć o św. Janie Pawle II

Wierni z Koszalina wczoraj wieczorem uczestniczyli w apelu jasnogórskim w koszalińskiej katedrze. 2 kwietnia przypadała 18. rocznica śmierci papieża – Polaka. Przed rozpoczęciem modlitwy różańcowej bp Zbigniew Zieliński, klęcząc przed relikwiami św. Jana Pawła II odniósł się m.in. do kwestionowania świętości papieża.

- Tak jak 13 maja 1981 roku, gdy świat obiegła wiadomość o zamachu na Jana Pawła II, trudno było nam pojąć, jak to jest możliwe, tak teraz powraca podobne niedowierzanie, gdy w jego własnej ojczyźnie nazywa się go nawet "bestią z Wadowic" – mówił ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, bp Zbigniew Zieliński.

Podczas niedzielnego nabożeństwa koszalińska katedra wypełniła się po brzegi wiernymi. Obecni byli też wszyscy koszalińscy biskupi. Biskupa Krzysztofa Zadarkę spytaliśmy, czy pamięta dzień śmierci św. Jana Pawła II:

- Trudno tego momentu nie pamiętać. Ojciec święty przygotowywał nas na swoje odejście do domu Ojca, więc mogliśmy to przeżyć po prostu godnie, czyli z całą świadomością, że odchodzi człowiek wielki. Byliśmy wtedy przekonani, że na pewno święty – powiedział Radiu Plus bp Krzysztof Zadarko.

Po odmówieniu dziesiątki różańca, uczestnicy apelu udali się przed pomnik św. Jana Pawła II, który stoi obok katedry. Tam zapalili znicze i wspólnie odśpiewali "Barkę". W wielu miejscowościach w naszym regionie i w całym kraju odbyły się marsze, spotkania modlitewne oraz rozważania nauczania papieża Polaka.

Listen to "bp Zbigniew Zieliński" on Spreaker. Listen to "bp Krzysztof Zadarko" on Spreaker.