Koszalińska Biblioteka Publiczna świętuje 75-lecie

2022-12-02 15:01
KBP
Autor: KBP

Koszalińska Biblioteka Publiczna ma już 75 lat. Z okazji jubileuszu dzisiaj odbyła się specjalna uroczystość. W sali kinowej w głównym budynku biblioteki zebrali się wszyscy byli i obecni pracownicy KBP oraz zaproszeni goście.

Koszalińska Biblioteka Publiczna powstała w 1947 roku. Była pierwszym miejscem krzewienia kultury w mieście. Początkowo jej działalność ograniczała się do wypożyczania książek. Pierwszego dnia zapisało się do niej 12 czytelników a księgozbiór liczył 200 woluminów.

Z biegiem lat instytucja bardzo się zmieniła. Dzisiaj z jej zasobów korzysta 16 tys. osób, a bardzo ważną część pracy bibliotekarzy zajmuje organizacja wydarzeń, promujących czytelnictwo.

Jubileusz w KBP
Autor: Magda Wanowska-Miksa Uroczystość z okazji 75-lecia KBP.

Uroczystość z okazji jubileuszu 75-lecia KBP rozpoczęła się wykładem pt. "Poezja mądrościowa" dr. hab. prof. Uniwersytetu Szczecińskiego Jerzego Madejskiego, następnie odśpiewano hymn państwowy i wręczono kilkanaście odznaczeń i wyróżnień. Uroczystość zakończył koncert Grupy Jazzowej Dixieland oraz tort urodzinowy. Zapraszamy do wysłuchania relacji audio.

Listen to "Jubileusz 75-lecia KBP" on Spreaker.