Koszaliński Ekonom coraz bardziej nowoczesny

2022-11-16 18:28
Pracownie Gastronomiczne w Ekonomie
Autor: Magda Wanowska-Miksa W szkole powstały m. in. nowoczesne pracownie gastronomiczne.

Budynek koszalińskiego Ekonoma, chociaż ma już 150 lat, jest coraz bardziej nowoczesny. W szkole wyremontowano halę sportową i utworzono nowe pracownie gastronomiczne. Z okazji jubileuszu został także odrestaurowany mural, który zdobi ścianę hali.

Nowe pracownie gastronomiczne wyglądają, jak profesjonale kuchnie w hotelach czy restauracjach. Są również bardzo dobrze wyposażone i w pełni odpowiadają wymaganiom prawnym: przeciwpożarowym, czy Sanepidu.

-Dostosowujemy szkołę do rynku pracy, a to jest jedyna metoda odpowiednią ją wyposażyć w narzędzia, z których uczniowie już jako absolwenci będą korzystać w miejscach pracy w naszym regionie

- mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Natomiast w hali sportowej powstały trzy równoległe boiska, pojawiły się podwieszane kosze i nowy sprzęt sportowy. Uczniowie są przekonani, że wpłynie to pozytywnie na ich zajęcia wychowania fizycznego.

- W tej odnowionej sali zmieści się więcej klas i będzie się o wiele lepiej ćwiczyć, bardzo nam się tutaj podoba

- mówią zgodnie uczniowie technikum. 

Hala sportowa w koszalińskim Ekonomie
Autor: Magda Wanowska-Miksa Wyremontowana hala sportowa w koszalińskim Ekonomie.

-Hala sportowa z sąsiadującymi pracowniami gastronomicznymi otwiera nowy obszar dla szkoły chociażby do organizacji konferencji

-podkreśla dyrektor Ekonoma Szymon Konefał.

W czasie remontu hali sportowej odrestaurowano także mural, który zdobi jej ścianę, a został namalowany w 1979 roku przez Gabriela Kamińskiego. „Maratończyka” odświeżył koszaliński artysta Cukin. Dodatkowo na ścianie zawisła tablica, upamiętniająca tę historię.

Koszt całego przedsięwzięcia to około 4,5 mln zł.

Listen to "Nowe pracownie i hala w Ekonomie" on Spreaker.