Kryminalni z Ustki zatrzymali złodzieja, który ukradł z kościoła naczynia liturgiczne

2023-03-06 12:46
Kryminalni z Ustki zatrzymali złodzieja, który ukradł z kościoła naczynia liturgiczne
Autor: KMP Słupsk Kryminalni z Ustki zatrzymali złodzieja, który ukradł z kościoła naczynia liturgiczne

Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w nocy z czwartku na piątek włamał się do jednego z kościołów w gminie Smołdzino i ukradł naczynia liturgiczne o wartości bliskiej 20 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia po kradzieży funkcjonariusze ustalili tożsamość złodzieja i odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

W piątek rano funkcjonariusze z Ustki otrzymali zgłoszenie od proboszcza jednej z parafii w gminie Smołdzino, który przed poranną mszą zauważył, że drzwi do kościoła od strony zakrystii są uszkodzone, a z wnętrza zniknęły naczynia liturgiczne, które wykorzystywane były do odprawiania codziennych nabożeństw. Na miejsce zdarzenia od razu pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Ustce, którzy wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną, a także zabezpieczyli ślady. Dokładnej analizie podlegały także nagrania z okolicznych kamer monitoringu. Dzięki zebranym informacjom szybko ustalono tożsamość osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem. Mundurowi wytypowali miejsce, w którym może ukrywać się włamywacz i po kilku godzinach dokonali jego zatrzymania. Funkcjonariusze znaleźli również skradzione wcześniej z kościoła monstrancję, kielichy i patery.

26-latek został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a prokurator zastosował wobec niego dozór, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Za kradzież z włamaniem grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.