Kto wykonał najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową dla Koszalina?

2022-12-21 15:51
Kartki Bożonarodzeniowe Koszalina 2022
Autor: Magda Wanowska-Miksa Kartki Bożonarodzeniowe Koszalina 2022

Konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną dla Koszalina został rozstrzygnięty. Z 25 nadesłanych prac, wykonanych przez niepełnosprawnych uczniów z koszalińskich szkół, wybrano dwie, na podstawie których zostały wykonane oficjalne Kartki Bożonarodzeniowe Miasta Koszalina. Dodatkowo dwie prace otrzymały wyróżnienie.

Dziś prezydent Koszalina Piotr Jedliński wręczył laureatom nagrody i podkreślił, że ten konkurs to już tradycja, a wybór zwycięzców jak zwykle był niełatwy:

-Co roku mamy problem z wyborem, bo trafia się piękna kartka, ale wykonana w technice 3D, która nie nadaje się do druku, ponieważ traci cały swój urok, ale m. in. dlatego przyznajemy wyróżnienia. Co roku te kartki są inne, ale zasada jest jedna motyw Koszalina musi się w nich przewijać. Często pojawiają się charakterystyczne budynki lub nowe inwestycje, ale są też kartki robione od serca, jak np. tegoroczna, na której świąteczne zwierzęta pozdrawiają z Koszalina.

Listen to "Piotr Jedliński, prezydent Koszalina " on Spreaker.

Laureatami zostali Amelia Czechowska-Fedowska, podopieczna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie oraz Wiktoria Groblica ze SP nr 14, która opowiedziała nam, jak wygląda wykonana przez nią kartka:

-Narysowałam choinkę z bombkami i prezentami oraz świąteczne skarpety. Rysowanie to moja pasja.

Listen to "Wiktoria Groblica ze SP nr 14" on Spreaker.
Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniowa dla Koszalina 2022
Autor: Magda Wanowska-Miksa Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniowa dla Koszalina 2022. Laureaci z opiekunami i prezydentem Koszalina.

Prezydent wyróżnił także kartki przygotowane przez Huberta Prokopa, ucznia SP nr 17 oraz Filipa Berenta ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie, któremu podczas odbierania nagrody towarzyszyła mama. Pani Justyna Berenta nie kryła dumy ze swojego syna:

-Towarzyszy mi radość i duma. Syn pracował nad kartką miesiąc czasu. Filip nie mówi, ale swoje odczucia odnośnie świąt okazał na tej kartce, płynie z niej dużo miłości i czułości.

Listen to "Justyna Berenta, mama Filipa" on Spreaker.

Nagrodzone Kartki Bożonarodzeniowe są rozsyłane do wszystkich osób, instytucji i podmiotów, z którymi współpracuje koszaliński samorząd.