Lewica chce dopłat energetycznych dla wszystkich, ale uzależnionych od dochodów

2022-08-17 12:05
Małgorzata Prokop-Paczkowska z Lewicy mówiła w Koszalinie o propozycjach jej partii pomocy w kryzysie energetyczncym
Autor: MK Małgorzata Prokop-Paczkowska z Lewicy mówiła w Koszalinie o propozycjach jej partii pomocy w kryzysie energetyczncym

Proponujemy, aby dodatek węglowy został rozszerzony i przyznawany w zależności od dochodów – mówiła w Koszalinie posłanka Lewicy, Małgorzata Prokop – Paczkowska. Namawiała też polityków partii rządzącej do skrócenia wakacji parlamentarnych i odniosła się do katastrofy ekologicznej na Odrze.

- Nie wszyscy odczują w swoich kieszeniach te ogromne podwyżki cen energii, ale są też tacy, dla których jest to cios i ogromny problem. To właśnie im trzeba pomóc w pierwszej kolejności. Dlatego proponujemy wprowadzenie kryterium dochodowego w wysokości 4 tysięcy złotych na osobę przy wypłatach dodatku do ogrzewania. Bez względu na ro, czy ktoś mieszka w bloku lub domu, ma ogrzewanie gazowe, pompę ciepła czy kocioł na eko-groszek – mówiła w Koszalinie posłanka Małgorzata Prokop – Paczkowska.

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy która zakłada m.in. jednorazowe wsparcie dla gospodarstw ogrzewających się przy użyciu LPG, drewna, pelletu, oleju opałowego oraz wsparcie dla ciepłowni. Do tematu będziemy wracać.

Listen to "Lewica chce dopłat energetycznych dla wszystkich, ale uzależnionych od dochodów" on Spreaker.