"Mamo, ja nie chcę wojny!”- wystawa w słupskim ratuszu

2022-09-28 13:04
Mamo, ja nie chcę wojny!”- wystawa
Autor: materiały prasowe

Wystawę zatytułowaną "Mamo, ja nie chcę wojny!” będzie można zobaczyć w słupskim ratuszu. Wystawa składa się z 9 dwustronnych plansz, na których prezentowane są rysunki dzieci, które doświadczyły wojny.

Wystawa zatytułowana "Mamo, ja nie chcę wojny! 1939-45 POLSKA / 2022 UKRAINA jest efektem polsko-ukraińskiego projektu archiwalnego. Na wystawie prezentowane są historyczne rysunki polskich dzieci z 1946 roku, będące relacją z ich przeżyć z czasów II wojny światowej i okupacji Polski przez hitlerowskie Niemcy w latach 1939-1945, przechowywane w Archiwum Akt Nowych w Warszawie oraz współczesne rysunki dzieci ukraińskich dotyczące obecnej nieuzasadnionej agresji rosyjskiej na Ukrainie, zgromadzone na stronie Mom I see war.

-Różnorodność dziecięcych emocji odzwierciedlonych w tych rysunkach: od strachu i rozpaczy po nadzieję i wiarę w zwycięstwo świadczy o tym, że żadne dziecko nie powinno cierpieć z powodu wojny

-mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska.

Wystawa składa się z 9 dwustronnych plansz o wymiarach 2 x 1 metr. Ekspozycja będzie dostępna na poziomie prezydenckim oraz na poziomie sali 211 w słupskim ratuszu.

Uroczyste otwarcie wystawy w najbliższy piątek, 30 września o godz. 12.00 w słupskim ratuszu. Wydarzenie ma podkreślić przypadający tego dnia "Dzień Archiwisty".

Listen to "Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska" on Spreaker.