Miał prawie 4 promile i kierował autem. Zatrzymał go inny kierowca

2023-03-01 11:04
Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu
Autor: pixaby Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu

Wczoraj koszalińscy policjanci zatrzymali niechlubnego rekordzistę, który jechał seatem. Mężczyzna prowadził samochód mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Brakiem rozsądku i skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 41-letni mężczyzna, który jadąc drogą z Mielna do Mścic kierował seatem mając w organizmie 3,8 promila alkoholu. Ujął go inny kierujący, którego zaniepokoiły poczynania na drodze 41-latka.

Z relacji świadka, który obserwował całe zdarzenie wynikało, że kierowca seata ma duży problem z utrzymaniem jednego pasa ruchu. Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry, jego jazda ewidentnie świadczyła o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Świadek bez namysłu wykręcił numer alarmowy i cały czas jechał za kierującym seatem. Po zatrzymaniu się pojazdu na parkingu w Mścicach, świadek zdarzenia podbiegł do kierującego i po tym jak wyczuł od niego alkohol zabrał kluczyki ze stacyjki.

Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość okazało się, że przypuszczenia świadka zdarzenia potwierdziły się całkowicie. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dziś usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.